105a Agm Akü Için Şarj Aleti Önerisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan neroarkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 84
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,884

Etiketler

neroarkan

Kamp II
Yer
Mersin
.
AGM akülerin ideal dolum algoritması alttaki grafikte görülmekte.

Ekli dosyayı görüntüle 635668

% 80-85 seviyesine ancak ulaşabilen şebeke ve solar dolum aletlerinin bu örnekte görüldüğü gibi çok fazlı dolum yapmadığı düşünülmeli.

Sisteminizin birimlerini (özellikleriyle) ve günlük beklediğiniz tahmini tüketiminizi yazabilir miydiniz ?

Ama umarım, tatilinizi sayılardan çok ailenizle geçirmeyi düşünüyorsunuzdur ?.. :yum:
Konuyu açıp toparlamak gerekliliği ne kadar da belli oldu. Bizim alette %76gösterdi. Gerçekten%100dolum yapmak için ne lazım acaba. Bir dahaki şarj hızlı olacak. Fişi çeker çekmez mppt yi açtım.
IMG_20210404_113557.jpg

neroarkan

Kamp II
Yer
Mersin
.
AGM akülerin ideal dolum algoritması alttaki grafikte görülmekte.

Ekli dosyayı görüntüle 635668

% 80-85 seviyesine ancak ulaşabilen şebeke ve solar dolum aletlerinin bu örnekte görüldüğü gibi çok fazlı dolum yapmadığı düşünülmeli.

Sisteminizin birimlerini (özellikleriyle) ve günlük beklediğiniz tahmini tüketiminizi yazabilir miydiniz ?

Ama umarım, tatilinizi sayılardan çok ailenizle geçirmeyi düşünüyorsunuzdur ?.. :yum:
Bu tip diagramlar olduğunu biliyordum amma ve lakin %100sarj etmek için kaç amper lazımdır. Yoksa %100sarj etmek imkansız mıdır?
Boşa çok para verdik sanırım.
Bu arada karavanimda 12v ile çalışan aydınlatmalar ve enduro var. 12v TV takicam başkada birşey düşünmüyorum. Şimdilik.
Bugün ilk kez karavanin altına yattım, tabiri caiz ise sarkık kablo gördüm onu yerine taktım. Yavaş yavaş pişiyoruz.
Aldığım üründe tek beğendiğim şey uygulama ile karavana gitmeden şarjın ne durumda olduğunu görmek oldu.
IMG_20210404_121017.jpg
IMG_20210404_121011.jpg

Ömer18

Kamp I
Yer
Çankırı
Merhaba. Ben de şöyle bir ürün aldım.
3 Aşamalı Akü Şarj Aleti 509,00 TL yerine 246,90 TL
Solar enerjiyle uğraşan bir abi kullanıyormuş, sorun yaşamamış, verimliymiş ...
Alet akü voltajini kendi algılıyor. Akü tipini siz seçiyorsunuz. Şarja 8 a ile başlayıp doldukça 1 e kadar düşüyor. Dolunca şarjı kendisi kesiyor.
Yaz ve kış mevsimlerini algılayıp çalışma sıcaklığını düzenliyor. Hafif bir sesi olan bir de fanı var.
Alet çok hafif ve adi duruyor bu arada. Ancak işe yarıyor gibi gözüküyor.
Henüz sadece 60 a bir araç aküsü şarj ettik. Araç tık demiyordu. Sorunsuzca aküyü şarj etti. Ekranda yüzdelik olarak akü dolulugunu gösteriyor. Yaklaşık 2 aydır da akude bir sorun olmadı.

omnitemporal

MURAT ERDOĞAN
Merhaba. Ben de şöyle bir ürün aldım.
3 Aşamalı Akü Şarj Aleti 509,00 TL yerine 246,90 TL
Solar enerjiyle uğraşan bir abi kullanıyormuş, sorun yaşamamış, verimliymiş ...
Alet akü voltajini kendi algılıyor. Akü tipini siz seçiyorsunuz. Şarja 8 a ile başlayıp doldukça 1 e kadar düşüyor. Dolunca şarjı kendisi kesiyor.
Yaz ve kış mevsimlerini algılayıp çalışma sıcaklığını düzenliyor. Hafif bir sesi olan bir de fanı var.
Alet çok hafif ve adi duruyor bu arada. Ancak işe yarıyor gibi gözüküyor.
Henüz sadece 60 a bir araç aküsü şarj ettik. Araç tık demiyordu. Sorunsuzca aküyü şarj etti. Ekranda yüzdelik olarak akü dolulugunu gösteriyor. Yaklaşık 2 aydır da akude bir sorun olmadı.
Ekonomik bir çözüm olabilir, ancak 150-200 amperlik akülerde yetersiz kalabilir
105 amper için yeterli olabilir
Jel yada agm seçenekleri var mı

Son düzenleme:

Ömer18

Kamp I
Yer
Çankırı
Ekonomik bir çözüm olabilir, ancak 150-200 amperlik akülerde yetersiz kalabilir
105 amper için yeterli olabilir
Jel yada agm seçenekleri var mı
Üzerinde bu şekilde tercihler mevcut, siz istediğiniz akü tipini seçiyorsunuz.
200 a için yetersiz derken tam olarak neyi kastettiniz? Paralel bağlıyken şarj sorun olur mu?

Ekli dosyalar

• IMG-20210124-WA0011.jpg
    IMG-20210124-WA0011.jpg
    73.6 KB · Görüntüleme: 19

Doğrucu Davut

Söz insanın aynasıdır..
Yer
İtalya yollarında... 😎
Sahiden yok mu yaaa??????? valla şaşırdım "VPC" bile mi ???!!!!!!!:(:(
Evet yok. Akülerin dolup dolmadığını anlamak için sadece güneşe bakıyorum. :yum:
Tabi şaka. Duruma göre yanıp sönen iki LED fazlasıyla yeterli.
Zaten bir kere bile falso yapsa sistemi değiştirmek gerekebilirdi. Ben 750 gün üzeri karavancılık tarihimde bir kere bile böyle bir durum yaşamadım..

Üstelik ısı sensörü kablosu için ayrı bir girişi bile var.

Son düzenleme:

Doğrucu Davut

Söz insanın aynasıdır..
Yer
İtalya yollarında... 😎
.

Sanırım Hüseyin beyin sorusu sizinkinden ziyade genel anlamda Ömer bey.
Bu işlev mikrocip bazlı yapılıyor diye biliyorum.
Bazı ürünlerde de mikrocip kelimesini kullanıyorlar ama kastedilen akü cinsine bağlı sınırlama veya akım kesmeyle ilgil basit bir tarz olabilir ?

“Buradaki kademe acaba cihazın belli bir amperle başlayıp şarj süresince bunu değiştirmesi mi ? “ sorunuzda haklısınız.
Bunu mesela bir balonu şişirirken nefesinizi hızlı hacımlıdan, yavaş kuvvetliye değiştirmeniz gibi düşünmek yanlış olmamalı ? Mikro çipler dolumun akım ve gerilim komutalarını otomatikman düzenleyen birimler.

Yine de siz yazdıklarımı vakti boş bir emeklinin spekülasyonu olarak görün derim. :yum:

Son düzenleme:

Ömer18

Kamp I
Yer
Çankırı
.

Sanırım Hüseyin beyin sorusu sizinkinden ziyade genel anlamda Ömer bey.
Bu işlev mikrocip bazlı yapılıyor diye biliyorum.
Bazı ürünlerde de mikrocip kelimesini kullanıyorlar ama kastedilen akü cinsine bağlı sınırlama veya akım kesmeyle ilgil basit bir tarz olabilir ?

“Buradaki kademe acaba cihazın belli bir amperle başlayıp şarj süresince bunu değiştirmesi mi ? “ sorunuzda haklısınız.
Bunu mesela bir balonu şişirirken nefesinizi hızlı hacımlıdan, yavaş kuvvetliye değiştirmeniz gibi düşünmek yanlış olmamalı ? Mikro çipler bunların akım ve gerilim komutalarını otomatikman düzenleyen birimler.

Yine de siz yazdıklarımı vakti boş bir emeklinin spekülasyonu olarak görün derim. :yum:
Faydalı bir spekülasyon diyeyim :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLER

GEZENBİLİR TV

Forum istatistikleri

Konular
101,217
Kayıtlı Üye Sayımız
169,568
Kaydolan Son Üyemiz
Arif Sarikaya

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

SON MESAJLAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir