Adım Adım Karavan'a Doğru

 • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan janberkaydemir Tarih:
 • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
 • Cevaplar 324
 • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,714
Mesajlar
925
Tepkime puanı
1,192
Yer
İstanbul
Üç kişi kullanacağınızı düşünürek, yazın kahvaltı ve yemeği karavanın dışında yemek isterseniz 60x60 masa sizi yorar sürekli bir şeyler almak veya fazlalıkları bırakmak için karavana girip çıkmak zorunda kalırsınız.
Buzdolabı sigortası içinde 20 amper in altına inmeyin derim.
🤔

Ürünüm teslim edildikten sonra buzdolabı konusunda sorularım için sizden de bilgi almak isterim.
Aslında kullanım iki kişilik. Üç ... çocuklar beraber gezmek isterse, eşim arkadaşları ile geziye çıkarsa alternatifleri için ruhsatta kaybetmek istemediğimiz bir durum.
" Yorma " kısmi önemli . Yapım aşamasında bunun denemesini bir cok kez yapma fırsatımız olur. Uygun olmaz ise aynı yere katlanır ayaklı ve duvar bağlantılı masa yapılarak, önceden kullandığımız kamp masası arka depoda yerini alıŕ.
 

Etiketler


Mesajlar
925
Tepkime puanı
1,192
Yer
İstanbul
Banyo kısmı için araç altına bir depo koymamız gerekiyor. Ülkemizde temiz, kirli farketmiyor suyu bol taşıma isteği nedeni ile su depoları genelde büyük imal ediliyor. Bulduğum 49lt deponun yüksekliği 81lt olan' a göre 4cm fazla (26cm) . Yol şartlarında problem çıkarmayacağını umuyorum.
 

Ekli dosyalar

 • Screenshot_20210418-184117_sahibindencom.jpg
  Screenshot_20210418-184117_sahibindencom.jpg
  64 KB · Görüntüleme: 32
 • Screenshot_20210418-184150_sahibindencom.jpg
  Screenshot_20210418-184150_sahibindencom.jpg
  94.4 KB · Görüntüleme: 29
 • Screenshot_20210418-184219_sahibindencom.jpg
  Screenshot_20210418-184219_sahibindencom.jpg
  57.6 KB · Görüntüleme: 33
 • Screenshot_20210418-184239_sahibindencom.jpg
  Screenshot_20210418-184239_sahibindencom.jpg
  76.2 KB · Görüntüleme: 30

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Mesajlar
12,238
Tepkime puanı
3,009
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Banyo kısmı için araç altına bir depo koymamız gerekiyor. Ülkemizde temiz, kirli farketmiyor suyu bol taşıma isteği nedeni ile su depoları genelde büyük imal ediliyor. Bulduğum 49lt deponun yüksekliği 81lt olan' a göre 4cm fazla (26cm) . Yol şartlarında problem çıkarmayacağını umuyorum.
Takipteyiz...
 


Mesajlar
925
Tepkime puanı
1,192
Yer
İstanbul
Mutfak tezgahında evye ve ocak yerleşiminde öncelikler, dikkat edilecekler ve deneyimler için neler söylersiniz.?
Seçimimizde tüp ocak altın da gaz sızdırmaz bir bölmede olacak.
2 adet 50lt su deposu . Temiz deponun dolumu kapı kenarına denk gelen mutfak dolabı arkasına montajı yapılacak bir su dolum kapağından yapılacak, şarjlı damacana pompası musluk olarak kullanılacak.
Gri su deposu kayar kapı tarafından, kurulu sabit bir dalgıç pompa ile boşaltılacak.
 

Ekli dosyalar

 • 20210425_144248.jpg
  20210425_144248.jpg
  87.6 KB · Görüntüleme: 47


Mesajlar
925
Tepkime puanı
1,192
Yer
İstanbul
.
Gri su deposundaki dalgıç pompa en azından tülbente sarılı olsun derim.
Yalnız dalgıç pompanın debisi öyle ahım şahım olmamalı ?
Deponun tekmilen olmasa da cazibeyi muazzama vesilesi ile defi mümkün müydü acep ?

Hergün en az bir kere yazın da sizi merak etmeyelim..
Açıklamada tülbent vb. filitre konusunu atladım.
Debisi ufak bir kaç farklı dalgıç pompa mevcut.
Benim tedavi süreci ve izolasyonum bitti ama takviye ve temas hassasiyetimiz devam ediyor.
Tüm evdekiler sıra ile süreci yaşıyor. Aksi bir durum şimdilik yok. Teşekkürler ..
 

TA2RX

Müzmin öğrenci
Mesajlar
2,313
Tepkime puanı
303
Yaş
60
Yer
Yalova
Web
www.tcswat.org
Telsiz Çağrı Kodu
TA2RX
Lavabo ve ocağı yanyana koymayın. Lavabodan ocağa su sıçrayabiliyor. (Bunu pek çok kişi yazdı sanırım.) Ocağı da kapı yanına koymayın, rüzgar ciddi sorun oluyor. Ben içeriye koymama karşın lazım olduğunda kullanmak üzere seyyar bir rüzgar siperliği yapmak zorunda kaldım.
 


makara60

Kamp III
Mesajlar
938
Tepkime puanı
807
Atık su deposunu pompa ile boşaltmak hiç aklıma yatmıyor. Bir gezide pompa bozulursa ne yaparsınız? Ayrıca atık suyu dalgıç pompa ile boşaltırken arkanızda sıra bekleyenlerden olmak istemem.:smiley:
Bozulmaması mümkün değil zaten.Bu pompalar mazot boşaltmak için,en ufak bir pislik bile bunları bozuyor,ben iki tane bozdum.Ayrıca çektikleri enerji ve yaptıkları gürültüde ayrı sorun.
 

Mesajlar
925
Tepkime puanı
1,192
Yer
İstanbul
Atık su deposunu pompa ile boşaltmak hiç aklıma yatmıyor. Bir gezide pompa bozulursa ne yaparsınız? Ayrıca atık suyu dalgıç pompa ile boşaltırken arkanızda sıra bekleyenlerden olmak istemem.:smiley:
Pompa bozulması ve tıkanma sıkıtılı bir durum ( Bu iş için fazladan elimde üç adet pompa var, bozulmayı dert etmiyorum ) Boşaltma süresi max 40 litre için sorun olur mu ? ( Yaklaşık 4 dakika ) Bilemedim...
Tıkanma konusunda yaz başından bu yana köyde bahçemizde bu kullanım için denediğim benzer bir sistem henüz bir sıkıntı yaratmadı. Fakat yolda ne olacağı belli olmaz.
50 litre su depoları elle taşınmaz !!! ( Yurt dışında taşımalı sistemlerde bu sebeple 25 litre tavsiye ediliyor, Yurtdışındaki bu amaç için kullanılan konforlu ve dayanıklı su bidonları burada zaten bulunmuyor. ) Belki de bu 50lt can sıkıcı bidonlardan kurtulmak ve sistemi 25 litre ile kurmak gerekiyor.🤔🤔
Bu konuya uygun olan geliştirme , depolar kayar kapı kısmına denk geldiğinden bu bölmenin dışa bakan kısmında da açılır kapak kısmından denk gelen yerde su deposu altına bir tahliye musluğu ve hortum bağlantısı yapılarak ucuna bahçe hortumu bağlantıları ile boşaltma uygulanabilir. Yada depo tahliye musluğu hortum ile taban delinerek direk olarak araç altına çıkarılır, uzatma hortumu ile kullanılacak şekilde uygun boşaltım yerlerine tahliye gerçekleştirilebilir.
Doğru kullanışlı yolu bulacağız...
 


Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Mesajlar
2,749
Tepkime puanı
3,793
Yer
Almanya
Pompa kullanacaksanız tedbir için bir çıkış vanası da bulunsun

Altta bir çıkış vanası çok önemli. Atık deposunun içerisinde çok şey birikiyor. Bir gezide çıkış vanasını bir nohut kapamıştı ve vanayı sökmek zorunda kalmıştım. Ayrıca gezi dönüşlerinde atık deposunu iyi temizlemek lazım. Vaktinde temizlenmezse korkunç koku yapıyor.
 


Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,221
Mesajlar
1,490,387
Kayıtlı Üye Sayımız
169,572
Kaydolan Son Üyemiz
Mahamat335

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst