Assos Hakkında

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ayvalikotelleri Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,947

ayvalikotelleri

Yeni Üye
Mesajlar
7
Tepkime Puanı
1
Assos, Çanakkale bölgesinin yaklaşık 87 km güney tarafında Ayvacık ilçesine bağlı küçük ve sevimli bir köy. En önemli özelliklerinden birisi de buraya yerleşimin antik çağ dönemlerden beri devam etmesi. Bölgesinde en fazla turizmi gelişen bölgeler arasında yer alan Asos, Turistik gezi amacıyla gelen turistlere mükemmel tarihi ve kültürel özellikleriyle dikkat çekiyor.

Behramkale diye de anılan bölge, genel olarak Assos ismiyle anılıyor. Denize girmek istiyorsanız hem kuzeyinde hemde güneyinde koyları bulunuyor. Fakat buralardan önce Assosun kendi limanını denemedinizi tavsiye ederiz. Burada gerek plaj hizmetleri gerekse konaklama seçenekleri daha kullanışlı ve kaliteli. Buraya gelenlerin en fazla tercih ettiği plaj ise Küçükkuyuya giderken önünüze çıkacak olan Kadırga. Buranın en fazla tercih edilen plaj olmasının sebebi uzun plajı ve çok sayıda bulunan konaklama tesisi. Tabii seçenekler sadece bunlarla kısıtlı değil. Babakale yönüne doğru gidecekseniz oldukça fazla plaj ve konaklama seçeneğiniz mevcut. Bunlardan bazılar Yeşil Liman, Koruoba Sahil, Sivrice ve Sokakağzı.

Assosda gezilesi yerlerin başında Assos Antik Kenti yer alıyor. Kent, sönmüş bir volkanın üzerine kurulmuş olup, denizden 236m yükseklikte bulunuyor. Kentin etrafını andezit taşı kaplıyor, kent bu taşlarla oluşturuldu. Andezit taşı, işlenmesi zor ve bunula birlikte çok dayanılık. Bundan dolayıdır ki kent sakinleri insan yiyen taş olarak adlandırmışlar bu taşı.

Assos, çok yönlü oluşuyla da insanları kendisine çekmeyi başarıyor. Bu farklılıklardan biriside bu bölgenin dönemin en ünlü filozofları arasında gösterilen Aristotalesin ömrünün 3 yılını burada geçirmiş olması ve burada yaşadığı süre zarfında bir felseme okulu kurmuş.

Bölgede diğer gezilmesi gereken yerlerden bir diğeri ise Adatepe. Kaz Dağı köyleri arasında en çok ziyaret edilen ve dikkat çeken köy olmasıyla birlikte, zamanında kuyu olarak kullanılan Küçükkuyuya 4 km uzaklıkta. Köyün girişinden 700 m sonra önünüze Zeus Atları çıkacak. Ayrıca burada tüm körfezi izleyebileceğiniz mükemmel bir deniz manzarası da sizleri bekliyor.

Assos kendisiyle birlikte o bölgede mükemmel bir turizm kenti oluşturmayı hedefliyor diyebiliriz. Çevresinde Bozcaada, Truva, Gelibolu Parkı, Gökçeada ve Assosdan Bozcaadaya geçebileceğiniz bir köprü ile bölgenin önemli turizm bölgelerinden bazıları diyebiliriz.

Assos Otelleri --> http://assosotelleri.balnet.net
 

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,075
Mesajlar
1,513,022
Kayıtlı Üye Sayımız
171,719
Kaydolan Son Üyemiz
onderkahraman

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

Copyright © 1999 - 2023 Gezenbilir
DMCA.com Protection Status