Barınaklar

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SEVAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,456

SEVAL

www.sevalduban.com
Mesajlar
3,866
Tepkime puanı
39
Web
www.sevalduban.com
Marmara Adası Barınağı

20090312-MARMARAADASIBARINAGI.jpg


Marmara Adası, Marmara Denizi batısında (40 30N, 27 42 E) mevkiinde yer alan Marmara adası sahillerinde yer alan ‘’Marmara barinağı, Asmalı barınağı, Saraylar barınağı, sığınma ve konaklama limanlarıdır.

Marmara Barınağı

Marmara adasının güney batı sahili (40 35 06N, 27 33 36E) mevkiinde yer alan Mermere ilçesi barınağına yaklaşmada Aba burnu feneri ve yüksek dağların sahilinde kurulmuş olanyerleşim alanı belirgindir. Limana Yaklaşıldığında ilçe sahilindeki iskele ve iskelenin doğusunda yeralan barınağın dalgakıranı belirgindir. Girişi güney doğuya açık olan barınağın girişini mendirek fenerinin kuleleri belirler. Gece yaklaşmada Ababurnu feneri Gp. F1.(2) 5M, yerleşim yeri ışıklarıbarınak girişini belirleyen FIR 6M, FIG 3M fenerleri belirgin maddelerdir. Barınak giriş fenerleri yerleşim alanı ışıkları içinde güç seçilmektedir. Barınak içindeki demirleme / bağlama yerleri planda gösterildiği gibidir. Tüm rüzgarlara kapalı olan barınak kuvvetli poyraz rüzgarlarının estiği dönemlerde dağlardan inen rüzgarlar barınak içini etkiliyebilir. Akaryakıt, su gibi ihtiyaçların temini mümkün olan limanda taze deniz ürünü bulmakta mümkündür.
 

Etiketler

SEVAL

www.sevalduban.com
Mesajlar
3,866
Tepkime puanı
39
Web
www.sevalduban.com
Ynt: Barınaklar

Fıstıklı Barınağı

[attachment=1]

Gemlik Körfezi kuzey sahili (40 29 00N, 28 52 30E) mevkiinde yer alan ve girişi güneye bakan Fıstıklı Barınağı girişini belirleyen barınak girişi mendirek feneridir. Fıstıklı Balıkçılık Kooperatifince çalıştırılan barınak, bölgedeki önemli sığınma limanıdır. Su temininin mümkün olduğu barınakta diğer ihtiyaçların temini mümkün değildir. Gemlik ve Armutlu’ya ulaşım imkanı mevcuttur. Bağlama yerleri planda gösterildiği gibidir.

20090529-fistikli1.jpg
 

SEVAL

www.sevalduban.com
Mesajlar
3,866
Tepkime puanı
39
Web
www.sevalduban.com
Ynt: Barınaklar

Esenköy Barınağı

[attachment=1]

Marmara Denizi Bozburun yarımadası kuzeyi (40 37 06N, 28 57 06E) mevkiinde yer alan Esenköy barınağı yaklaşmasında, barınağın doğusundaki Sivrikaya feneri, Esenköy cami minaresi ve barınak girişini belirleyen mendirek feneri kulesi belirgin maddelerdir. Gece yaklaşmada Sivrikaya feneri F1, 10s20m9M ve Esenköy ışıkları belirgin maddelerdir. Barınak girişinde 6 metre olan derinlik barınak içinde 5 metredir. Girişi güney batıya açık olan barınak tüm rüzgarlara kapalı olup batı ve karayel denizlerinin soluganları barınağa girmektedir. Barınağın tali mendirek hariç tüm sahilleri rıhtımlanmış olup bağlama/demirleme yerleri planda gösterilmiştir. Barınağın doğu rıhtımında restoran ve kahvehaneler bulunmakta olup bazı ihtiyaçların temini mümkün olan barınaktan Çınarcık, Yalova’ya ulaşım imkanı mevcuttur. İstanbula 23 deniz mili mesafedeki barınak bölgedeki önemli barınma/sığınma limanıdır.

20090603-ESENKOYBARINAGI_k.jpg
 

YUSUFKAPTAN

Yeni Üye
Mesajlar
9
Tepkime puanı
0
Ynt: Barınaklar

Meslegimle alakalı oldugu ıcın uc lımanıda, ozellıkle (marmara adasını) cok zıyaret ettim.
Gercekten cıddı faydalı bilgiler.
Paylaşım için teşekkürler.
 

mthymus

Yeni Üye
Mesajlar
17
Tepkime puanı
0
Ynt: Barınaklar

Esenköy,Gemlik ve Marmara Adası/Saraylar'a gidecekler için önem arz edici ki koordinatları da mevcut...
Paylaşım için teşekkürler....
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,326
Mesajlar
1,491,300
Kayıtlı Üye Sayımız
169,685
Kaydolan Son Üyemiz
HALUK 6060

Çevrimiçi üyeler

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst