Bürstner Premio Life 430 Ts Mi Yoksa Weinsberg 390 Qd Mi? Yardım Lütfen

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozen_12 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 116
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,028

megrim

Ana Kamp
Mesajlar
34
Tepkime puanı
3
Merhaba,

Aranıza yeni katıldım. Öncelikle ne kadar çok şey öğrendim ki anlatamam.

Ben buraya bir 3. seçenek eklemek istiyorum ancak bu seçeneği netleştirebilmek adına öncesinde hikayemden kısaca bahsetmeliyim. 2 yetişkin 1 çocuk hem yaz hem kış konaklama ihtiyacım var. Hanım misafirimiz olabilir diyor ancak benim fikrim sabit çadırı seven başım üstüne.. Biz şile / Ömerli' de ikamet ediyoruz. Hatta neredeyse hepiniz bilirsiniz Ömerli de ki karavan kampına yürüme mesafesindeyiz. Doğayı çok seviyoruz. Aynı zamanda çalıştığımız için kaçamak zamanlarımız hafta sonları, bayram tatilleri ile kısıtlı. Her şeyden önce ana amacım çevik olabilmek adına 750kg altında kalan bir karavandı. Ancak kar kamplarında kızımızla beraber içinde konforlu da olmalıydık. Yakın zamana kadar tüm odağım yerli ürünlerdeydi. Malum 1-2 marka dışında içinde standartları karşılayan donanım olan ürün yok. Bu nedenle ocak, evye musluk, tuvalet artık ne varsa her şeyin fiyatını öğrenmek zorunda kaldım. Yerli bir ürüne üzerine bunları eklediğimizde de yaklaşık 150k TL (vergi dahil) varılıyor. 9700euro + kdv baz (boş!) fiyatı. Bu fiyat tamam artık ben bunu alıyorum dediğim Carpendo 410 için geçerli. Şöyle ki bu olay o kadar taze ki bu son kapanma olmasa siparişi vermiştik.

Ben bu noktaya kadar Niewiadow dışında hiç Avrupa karavan bakmamıştım. 2. el de olsa hala ilk göz ağrımdır ancak kızım tüm planlarımı bozuyor :smiley: Diğer yerli üreticiler de genelde ürünleri boş verdikleri için bom boş olan bu ürünün yaklaşık 10k (vergi hariç) euro fiyatı o kadar normal gelmişti ki oysa. Bizim için ihtiyaç olan donanımlar ile %50 lik bir maliyet ekleniyor bu ürüne. Yanlış anlaşılmasın ürünü kötülemiyorum bakın almak üzereyken vazgeçtim. Ve vaz geçme sebebim sadece avrupa karavan fiyatlarını öğrenmem ile oldu. Bazen hata tam gözümüzün önündedir bu sebeple göremeyiz. Benim için bu yaşandı.

Çok uzattım kusuruma bakmayın. Ne parayı ne de tecrubeyi hiç kolay kazanmıyoruz. Sonra kriterlerimi netleştirdim.
Kış ortamı için ısıtıcı olmazsa olmaz. Sıcak suyu olacak ama donanım ekonomik olacak.
Mümkünse webasto olmasın tek tip yakıt ile her ihtiyacı çözmeliyim. Yanımda birde mazot taşımak onu takip etmek istemiyorum.
3 Sistem Buzdolabı en az 90lt şart
mümkünse 3.60mt uzunluk ama en fazla 4mt olsun. Çevik olmalı imkan verdikçe manevra kabiliyeti yüksek olmalı ki illa kamp alanı aramak zorunda kalmayayım.
Mümkünse ranza olmamalı aslında bence sabit yatak hiç olmasa da olur. Oturma alanları yatağa dönüşsün.
Ana oturma alanı tavanı, önü arkası her açıda cam olmalı oturan herkes dışarıyı görebilmeli. Ferah olmalı.
Aracımı değiştirme imkanım yok. 1750 devirde 230nm tork üreten 2 çeker bir aracım var idare etmeli. Bu sebeple 900kg üstüne çıkmak istemiyorum. Bunun bir diğer sebebi başlangıçta moverda almak istemiyorum. 1k euro az para değil.
50lt daha az su tankı olmalı.
Ocağı 2li olur 3 lü olur tekli olmadığı sürece çok önemli değil. Tezgah çalışmaya müsait olmalı mutfak önünde mutlaka cam olmalı.
Güvenlik, diğer standartlar falan filan saymıyorum hiç.

16-18k euro maks bütçe var ki aslında o da yok teslimat geç ya o arada biraz daha toparlarız inşallah.

Şimdi bu seçeneklere ben kendimce Adria 360 DD ekledim. Neden DK değil malum ranza. O alanın sabit yatak ile ziyan olması hiç işime gelmiyor. Bu konuda da deneyimlisiniz. kullanışlı olanı bu mudur Sabit yatak olmalı mı illa? Ranza olayını ben mi abartıyorum?

Bu üç avrupa marka / model benim incelediklerim. Hiç birinin gerçeğini görmedim dokunmadım. Alternatif markalara da açığım. İlk sahibi olma takıntım yok ancak 1 yaşından da fazla olsun istemem hevesimiz büyük.

Evet üstadlar. Bana bir reçete çizin.

Teşekkürler.

Bu kriterlerde ben olsam aşağıdaki seçenekleri de eklerdim.

Bailey Discovery/Phoenix 420
Hobby Deluxe 400 SFe
Swan Zümrüt (Yerliler içinde çok iyi kalitede, Bailey çizgisinde)
 

Etiketler

easyalioglu

Yeni Üye
Mesajlar
2
Tepkime puanı
2
Bu kriterlerde ben olsam aşağıdaki seçenekleri de eklerdim.

Bailey Discovery/Phoenix 420
Hobby Deluxe 400 SFe
Swan Zümrüt (Yerliler içinde çok iyi kalitede, Bailey çizgisinde)
Merhaba,

Öncelikle fikrinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

Bailey ve Hobby fiyatları yukarıda kaldı Büstner'e göre. Elma ile elma kıyası değil elbette yanlış anlaşılma olmasın bütçeyi aştı diyeyim daha doğru olacak. Artık ileride kısmet olursa inşallah.

Dün Swan fabrikasına gittim Zümrüt bize küçük. Safir baktım. Ranzalı modeli. Karavanın kalitesi standart donanımı yerinde. Daha toparlanmamış hallerini gördüğünüzde altyapıda ki ürün kalitesini de görüyorsunuz. Bürstner 430 ile aynı donanıma eşlediğinizde Swan biraz yukarıda kalıyor ama o oturma alanı içindeki aydınlık için bile değer buna. (ürün kalitesi de elbette.) Samimi olmak gerekirse aklımızı çok karıştırdı. Üstelik Temmuz teslim olması da ayrı bir cezbediyor alıcısını ancak bizim için çok önemli değil. Açıkcası ben ranzalı bir model istemiyordum. Arkada sürekli bir misafir yatağı yükü taşımak işin doğasına aykırı bana göre. Taşımayı geçtim her cm2 si değerli ortamı daraltıyor. Kırk yılda bir ekstra bir durum olur onunda bakarız çaresine artık o planda. Bunun yanında sabit yatak durumunu çok kabullenmişim. Perdeleri çekince tam bir mini otel odası konumunda bu dizayn. Yeni gelecek 430 larda yatalığın baş ve ayak ucundaki camlarına ek ön duvarda kocaman açılabilir bir cam ile geliyor. Ben yurtdışı videolarında gördüm çok şık duruyor. Aklımda sadece tavan heck i 50*70 büyütme kaldı. yaptır samıydım arada kaldım. Daha zamanımız var o da netleşir yakında. Tabi ben ne dersem diyeyim bir yere kadar. Eşimin fikri benim için çok önemliydi. Oda seçimini dizilimden dolayı Büstner'den yana kullandı. Nihayetinde dün U Karavan Egemen Bey ile görüştük ve siparişimizi de verdik. Hayırlısıyla Kasım gibi gelmesini bekleyeceğiz artık. Biz deniz kampı değil de çoğunlukla bahar ve kış kampları planladığımız için Ekim ayı olsa süper olurdu :smiley:. Karavanın dışı kadar içinde de vakit geçireceğiz biz. Kullanım amacı seçime çok büyük bir etken. Soğuk akşamlarda biz dışarıda iken kızımız içeride yatabilmeli o yatmış ise onun konforunu bozmadan gerekirse iç oturma alanında biz devam edebilmeliyiz. Büstner 430 iç dizaynı da bu sebeple tercih ettik. Bu bakımdan gerçekte 2 ay bekliyor oluyoruz karavanı öncesinde gelse de yatacak çünkü birde onu saklama çabasına gireceğiz o zamana kadar. E bu aşaması da kimimize ekstra maliyet.

Kalın sağlıcakla.
 


ozansefer

Yeni Üye
Mesajlar
1
Tepkime puanı
1
merhaba bizimde küçük bir kızımız olması dolayısıyla ranzalı modeller bana daha cazip geliyor. özellikle oturma gurubu kullanılabilir durumdayken kızımın uyuması açısından ranza bize şart. alt ranza uyuma üst ranza ise depolama için mükemmel görünüyor. weinsberg 400 lk modeli fiyat performans olarak çok hoşumuza gitti. 400 lk kullanan var mı aramızda yorumlarını paylaşırsa çok memnun olurum fuarı kaçırdığımız için henüz yakından görüp inceleme şansımız olmadı. premio life 415 tk da yerleşim ve büyük buzdolabıyla çok hoşuma gitti ama inceleme ve resim göremedim yeni bir model sanırım.
 

neroarkan

Kamp II
Mesajlar
273
Tepkime puanı
112
Yaş
43
Yer
Mersin
merhaba bizimde küçük bir kızımız olması dolayısıyla ranzalı modeller bana daha cazip geliyor. özellikle oturma gurubu kullanılabilir durumdayken kızımın uyuması açısından ranza bize şart. alt ranza uyuma üst ranza ise depolama için mükemmel görünüyor. weinsberg 400 lk modeli fiyat performans olarak çok hoşumuza gitti. 400 lk kullanan var mı aramızda yorumlarını paylaşırsa çok memnun olurum fuarı kaçırdığımız için henüz yakından görüp inceleme şansımız olmadı. premio life 415 tk da yerleşim ve büyük buzdolabıyla çok hoşuma gitti ama inceleme ve resim göremedim yeni bir model sanırım.
390 qd kullanıcısıyım, yatağı sabit model ve ranzasız model baktığımızdan 400 LK Lay out olarak kapsam dışı idi bizim için.
weinsberg in mobilya kalitesi gerek hafifliği ve göze hoş görünmesi açısından çok iyi.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,204
Mesajlar
1,490,268
Kayıtlı Üye Sayımız
169,557
Kaydolan Son Üyemiz
kamil724

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

SON MESAJLAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst