Büyükeceli Şelalesi (Mersin)

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan lucias Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,603

lucias

Gerçekçi ol, imkansızı iste...
Mesajlar
116
Tepkime puanı
33
Yer
Mersin-Taşucu
Güzel ülkemizin güzel beldelerinden biri de Mersin ili Gülnar ilçesine bağlı Büyükeceli Kasabası. Aslında son günlerde diğer adını sıklıkla duyuyoruz, evet buranın kamuoyunda bilinen adı Akkuyu. Maalesef bu doğa harikası cennet koy yapımına başlanan nükleer santral ile yok edilmek isteniyor. Neyse bu uzun bir konu. Gelelim asıl meselemize; Mersin/Silifke ilçesinden Antalya istikametine doğru yol almaya başlıyoruz. Silifke'den yaklaşık 45 km'lik çok az bir kısmı hariç bölünmüş yol ile varıyoruz Büyükeceliye. Hemen beldenin girişinde kemerli bir kapı karşılıyor bizi.Oradan aşağıya süzülüp sahiline ulaşıyoruz.Sahilin doğu tarafı kumlu, batıya doğru taşlı. Ayrıca doğu tarafında Gülnar belediyesinin işlettiği bungalov evler bulunmakta. Fiyatlar uygun ve manzarası müthiş. Bungalov evler orman içerisinde bir yamaca kurulmuş durumda. Arzu ederseniz burada konaklayabilir veya varsa çadırınız uygun bir yere kurabilirsiniz.İsterseniz hemen oracıkta iki tane motel bulunmakta. Konaklama işini hallettiğimize göre ver elini doğaya. Tekrar Antalya-Mersin karayoluna çıkıp, Antalya istikametine doğru devam ediyoruz yaklaşık 2 km sonra Jandarma karakolunu geçip,"Çağlayık Deresi" köprüsüne gelmeden hemen sağa köyün içine doğru sapıyoruz. Buradan sonra 2,5-3 km sonra yavaşça ilerleyip sol tarafta "şelaleye gider" tabelasını bulup sol dönüyoruz. Burdan sonra yol darlaşıyor ve stabilizeye dönüyor. Yolu takip ediyorsunuz, küçük bir köprüyü geçip (dikkat edin köprünün sağ tarafı sel nedeniyle oyulmuş yavaş geçin) rampayı çıkıp yolun sağ tarafına dönüyoruz, az daha gidince şelaleye varmış oluyoruz. Şelanin önündeki tesisi bir teyze işletiyor. Teyze hoş sohbet, birazda dertli, gelen piknikçiler meyve ağaçlarını talan etmişler isterseniz piknik yapabilir,.isterseniz aparatif bir şeylerler geçiştirip yaklaşık 25 metreden dökülen şelalenin keyfine varabilirsiniz.Gerçekten çok dinlendirici bir yer.Herkese iyi eğlenceler...

uploadfromtaptalk1430020175345.jpg


uploadfromtaptalk1430020235027.jpg
 

Etiketler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,616
Mesajlar
1,495,092
Kayıtlı Üye Sayımız
170,010
Kaydolan Son Üyemiz
hazardogan

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst