Caveman (Mağara Adamı)

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AYDURAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,137

AYDURAN

Zirve
Mesajlar
5,670
Tepkime puanı
27
Yaş
46
Yer
İstanbul / Maltepe
[attachment=3]

[attachment=4]GÖSTERİ

Amerikalı Rob Becker 3 yılı aşkın bir çalışma olan Defending the Caveman (CAVEMAN) ile Broadway tarihinin en başarılı tek kişilik oyununu yazmıştır. ABD'de milyonlarca insanı kendine hayran bıraktıktan sonra, modern MAĞARA ADAMI bütün dünyada sansasyon yaratmıştır. Bugüne kadar 35 ülkede 17 dilde 10.000.000 seyirciyle buluşmuş olan, bu oyun rekorlar kitabına girmiştir. CAVEMAN son derece zeki diyaloglara sahip harika bir komedi. Kadın erkek ilişkisine kendi özel bakış açısıyla, bize partnerlerimizin dünyasını açıklayan CAVEMAN bir ilişkide bulunan bulunmuş olan ve bulunmak isteyen herkesi coşturacak bir oyun.

[attachment=1]

Kadınların ve erkeklerin kol kola yürüdükleri hayat yolunda farklılıklarını tatlı bir dille işleyen Caveman, evli bir erkeğin anlatısıdır. Kendini kapı dışarı edilmiş bulan Kamil, oyun boyunca, yalnızca evinin kapısını açmaya değil, kadın erkek ilişkilerinin kilidini de açmaya çalışıyor. Çocukluktan çıkınca gözüne çarpan karşı cinsin, konuşma tutkusundan, alışveriş alışkanlıklarına dek, erkeklerle olan zıtlıklarının kaynağını 200 bin yıl öncesine uzanarak gözler önüne seriyor. Üstelik bunu alaycı bir mizah duygusuyla değil, çağları aşan şefkatli bir anlama çabasıyla gerçekleştiriyor.

[attachment=2]

Yönetmen:
Aykut Kayacık

Yönetmen Yardımcıları:
Pelin Dinçer
Çağlar Yiğitoğulları
Mehmet Bozdoğan

Sahne Tasarım:
Maja Zogg

Casting:
Hülya Duyar

Uyarlama:
Alper Kul
Cem Yılmaz Turan
Celal Tak

Müzik:
Mehmet Erdem
Cihan Güçlü

Işık Tasarımcısı:
Kemal Yiğitcan

Işık:
İlhan Demir
Murat Demir
Yücel Demirci

Grafik Tasarım:
Emre Erdem
Serenad Yılmaz

Figür:
Rana Kır

Web Tasarım:
Serenad Yılmaz

Genel Koordinatör:
İslam İslamoğlu

Yapım Koordinatörü:
Gonca Mercan

Basın İlişkileri:
Selma Semiz

Proje Direktörü:
Celal Tak
Caner Alkaya

Yapımcı:
Ünsal Meşeci

TEŞEKKÜRLER
Mehmet Öztopuz, Aysun Taş, Türkan Ergüzel, Melek Demir, Çiğdem Özdemir, Emine Şahin
OYUNCU

Alper KUL

[attachment=5]

Bildiğimi sandığım çok şey olmasına rağmen, söyleyecek cümlemin olmadığı tek konudur kadın-erkek ilişkisi. Einstein’in “Atom bile çözdüm,kadınların ne istediğini hala çözemiyorum” dediği rivayetin ardına sığındım hep. Hanımlar itiraf ediyorum biz erkekler sizi anlamıyoruz. Ama anlamak istiyoruz. Uzlaşabiliriz. Gerçekten. En azından iyi niyetliyiz.CAVEMAN 35 ülkede 17 ayrı dilde bu karmaşık ilişkiyi özetliyor, soruna mizahi açıdan tam ortadan bakıyor. Oyuncunun iştahını kabartmaması mümkün olmayan CAVEMAN ideal kadın-erkek ilişkisi için hap gibi bir çözüm.ETKİNLİK TAKVİMİ

18 Nisan BKM 21:00
23 Nisan BKM 21:00
25 Nisan ANTALYA / 18.Ulusal Kanser Kongresi 21:00
02 Mayıs BKM 21:00
06 Mayıs BKM 21:00
09 Mayıs BKM 21:00
11 Mayıs İZMİR / İsmet İnönü Sanat Merkezi 21:00
12 Mayıs ANKARA / AnkaMALL Sanatolia Sahnesi 21:00
16 Mayıs BKM 21:00
www.caveman.com.tr

caveman3.jpg


caveman4.jpg


caveman5.jpg


caveman1.jpg
 

Etiketler

AYDURAN

Zirve
Mesajlar
5,670
Tepkime puanı
27
Yaş
46
Yer
İstanbul / Maltepe
Ynt: Caveman (Mağara Adamı)

Önceki akşam (23 Nisan) BKM'de izledim ve çok beğendim. İzlemenizi tavsiye ederim. Oyuncu Alper Kul'un sahne performansı tek kelimeyle muhteşemdi.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,227
Mesajlar
1,490,423
Kayıtlı Üye Sayımız
169,578
Kaydolan Son Üyemiz
shatala

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst