evde fiber tekne yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan broker650 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 78,665

broker650

Kamp II
Yer
antalya-izmir
Selam,
antalyada havanın tahammül edilmeyecek kadar sıcak olmasından offroad aktivitelerime yaz aylarında ara veriyorum.Bu sıcakta ne yapsam derken arka bahçemde 3.85m bir kayık yapmaya başladım. Gayet amatör bir şekilde...
6-7 yaşlarındayken babam bize çıtadan iskelet ve gazete kağıdı kaplamalı bol israil tutkallı ve yağlı boyalı bir kayık yapmıştı :smiley:
aynı prensipte iskeleti yaptım ve kontrplak ve polyester kaplamaya başladım.
Dünyanın en estetik kayığı olmuyor fakat çekiçle vursan delinmez tarzı bir sağlamlık oluşmaya başladı. İlk defa bu malzemeye el sürüyorum ilk denemede dondurucuyu fazla koymuşum çöpe gitti falan :smiley:
Ama işi kaptım diyebilirim.
1 haftaya kalmaz denize atabilirim diye düşünüyorum.
dış kaplama 4 kat elyaf ve polyester,içtende 2 kat atmayı düşünüyorum. baş altı ve kıçtaki oturma yerinin altına köpük doldurucam ne olur ne olmaz devrilmeme garantisini veremiyorum kendime :smiley: devrilsede en azından suyun üstünde kalsın...
ikinci el bir motor almak istiyorum,sanırım 9.9 a kadar ehliyet vs. istemiyor.
dağlarda olaya hakimim ama denizciliğe yeni başlıyorum görüş ve önerilerinizi bekliyorum.
fotoğrafta yükleyeceğim bir bakın bakalım.
Selamlar Tolga....

IMG_0219.JPG

Etiketler

broker650

Kamp II
Yer
antalya-izmir
Ynt: evde fiber tekne yapımı

fotoğraflarda görünenler arkadaşlarım 4 gözle denize indirmeyi bekliyorlar...
son fotoğrafta burun kısmına yaptığım elek teli uygulaması var. kontrplağı o kıvrımlarda çeviremeyeceğim için elek teliyle kapladım ve bir kat elyaf ve polyester uyguladım şimdi kemik gibi bu öğleden sonra üzerine yeni katlar atacağım.

dopamin

Ömer GENÇER
Yer
Ankara&Kayseri

Kolay gelsin kaptan kullandığınız polyesterin nasıl hazırlandığı karışım miktarı hakkında bilgi
verebilirmisiniz ?

broker650

Kamp II
Yer
antalya-izmir

karışımı hazır alıyorum sadece dondurucuyu ben ekliyorum. bir yoğurt kabına su şişesinin kapağıyla yarım kapak ( mavi pet şişe kapağı )

sisdagili61

Zirve
Yer
Beşikdüzü, Trabzon ve Çanakkale
Ynt: Evde Fiber Tekne Yapımı

Merhabalar,
Kolay gelsin motor aldınızmı. Bir arkadaşta 9.9 Merkür (uzun şaft bunda yanılabilirim) vardı kendisi 15 beygirlik bir makine arıyordu onu satacaktı.
Gerçi konu açılalı çok olmuşya,
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

ferruh55

Ana Kamp
Yer
Samsun

Polyester hakkında detaylı bilgi verebilecek kimse yok mu sitede mesela fiyatı nedir, m2 500 g kuruyunca kaç mm
kalınlıkta oluyor, vakum tekniği nasıl yapılıyor konu hakkında bilgisi olanlar paylaşım yaparlarsa güzel faydalı bir paylaşım olur.

yamans

şu tepenin ardında ne var
Yer
ankara

kolay gelsin, umarım arzu ettiğiniz gibi olur., tahmini tekne ağırlığı ne kadar olacaktır, ya da ne çıkarsa bahtıma teknolojisi :smiley: ile mi yapıyorsunuz, üretmek keyifli bir uğraş.. başarılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLER

GEZENBİLİR TV

Forum istatistikleri

Konular
101,222
Kayıtlı Üye Sayımız
169,572
Kaydolan Son Üyemiz
Mahamat335

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir