Eymir Gölü

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AYDURAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,774

AYDURAN

Zirve
Mesajlar
5,670
Tepkime puanı
27
Yaş
46
Yer
İstanbul / Maltepe
eymir.jpg


Eymir Gölü, Ankara İli sınırları içinde bir göldür. Arazisi ODTÜ'ye aittir. ODTÜ kürek takımı çalışma alanıdır. Takıma ait bir kayıkhanesi vardır. Kış aylarında donmuş haliyle güzel bir doğal ortam halini almaktadır. Gölün çevresi 13.5 km olup, asfalt yol bulunmaktadır.

LakeEymirMay232002.jpg


Yürüyüş için ideal bir mekan olan göle, Oran semtinden giriş yaparak yürüyerek inmek mümkündür. Göl tepelerle çevrili olduğundan, şehir gürültüsünden ve kirliliğinden uzaktır.

Eymir Gölü’nde kürek ve su sporları, balık avlama (olta ile) ve piknik gibi etkinlikler yapılabilmektedir.

ODTÜ Akademik ve İdari personeli ile öğrencileri, ODTÜ Kimlik Kartlarını göstererek, mezun ve misafir statüsündeki kişiler ise Eymir Gölü üye kimlik kartlarını göstererek kış aylarında 08.00-21.00, yaz aylarında ise 06.00-22.00 saatleri arasında hergün giriş yapabilirler.

Eymir Gölü üyeliği için, başvuru formunun doldurularak, ODTÜ İç Hizmetler Müdürlüğü'ne teslim edilmesi gerekmektedir.

ODTÜ, arazisi içerisinde bulunan Eymir Gölü’nün güvenliğinin ve göl çevresinin düzeninin sağlanmasından sorumludur. Gölde uyulması gereken kurallar, ODTÜ tarafından yayımlanmaktadır.
 

Etiketler

queensland

.The redness of the sky at dawn.
Mesajlar
2,018
Tepkime puanı
2
Yer
40° 52.0' 29° 07.0'
Ynt: Eymir Gölü

Kartsız giriş maalesef yasak :( bütün güzellikleri yürüyerek görebiliyorsunuz o yönden iyi ;)zaten göle ulaşabilmek için en az 600-700 m. yürümek gerekiyor ki yaz aylarında oldukça zor :-\
 


hsbasar

Zirve
Mesajlar
3,073
Tepkime puanı
0
Yer
Ankara
Ynt: Eymir Gölü

Eymür e gittiğinizde eğer aracınızı giriş kapısının önünde bırakıp yaya giriş yaparsanız, giriş kartı sormuyorlar. queensland'ın da dediği gibi göle ulaşmamak için 600 - 700 m yürümek gerekiyor ilk tesislerde 1500 - 1600 m ileride. Gölü hemen görelim derseniz çıkıştan girme şansınız var.
Eymür bizim çok sevdiğimiz bir mekan, eğer akşam üzeri gitmiş isek ilk tesislere kadar yürüyüp geri dönüyoruz. Hafta sonu gidersek te tüm günü orda geçirip yavaş yavaş gölün tüm cevresini dönüyoruz. Yazı ayrı güzel kışı ayrı. ODTÜ kurek takımının çalışma saatlerinin dışında sandal kiralama imkanı var. Arıca bisiklet ile de giriş serbest.
 


ceranus

Tabanvay-Offroad Grubu
Mesajlar
11,960
Tepkime puanı
11
Yer
ANKARA
Ynt: Eymir Gölü

Bol fotoğrafın olduğu bir başka etkinliğimizi de görmelisiniz, yukarıdan ormandan başladığımız ve göl çevresini tamamen dolaştığımız bir yürüyüş olmuştu,linki

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=28385.0
 

cagdas90

Çıktım, Gördüm, Geldim
Mesajlar
397
Tepkime puanı
0
Ynt: Eymir Gölü

Arkadaşlar eğer Gölbaşı tarafından girerseniz, kapıda bir bekçi var ama pek umursamıyor eğer aracınız yoksa hele merhaba diyip geçebilirsiniz en azından içerideki balık restaurantlarına geldiğinizi söylemeniz yeterli -ben hep öyle yapıyorum ;)- ancak Panora'nın önünden geçen ODTÜ yürüyüş yolundan da Eymir Gölü'ne ulaşmak mümkün. Ancak yol uzun ve zorlu :D Gölbaşı'nda oturduğum için üç aşağı beş yukarı biliyorum sayılır Eymir Gölü'nü.

Bu arada unutmadan balık avlamak yasak. Balıkçılar için üzücü bir durum. Şahsen ben de Mogan Gölü'nden tutmak zorunda kalıyorum ( yemiyorum tabi :D)
 

vette

Ana Kamp
Mesajlar
50
Tepkime puanı
0
Ynt: Eymir Gölü

paylaşım için teşekkürler.Keşke Ankara da daha çok benzer mekan olsa.
 

esrac

Yeni Üye
Mesajlar
9
Tepkime puanı
0
Yer
eskişehir
Ynt: Eymir Gölü

sakin ve sessiz bir göl kenarında sucuk ekmek yemek gibisi yok. Sıkılınca tek başınıza bile gidebileceğiniz güvenli bir yer. Ayrıca lokal gibi yerde hoş davetler verildiğinide görmüştüm.
 

mtakbulut

Yeni Üye
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Yer
Ankara
Ynt: Eymir Gölü

Göl çevresinde tam tur yürüyüş, hızlı tempoda ortalama 2 saat sürüyor. Asfalt yol olduğu için kolay bir parkur sayılır, kondüsyon sağlamak için tavsiye ederim.

Resim 213.jpg
 

drankara

Kamp I
Mesajlar
180
Tepkime puanı
14
Yaş
45
Yer
İzmir
Web
www.gezginim.org
Ynt: Eymir Gölü

Hafta sonunda eşim ile birlikte Eymir gölündeydim.. Eymir gölüne daha önceleri kartınız varsa veya kapıdaki görevlilerle goruserek araba ile girebiliyordunuz. Bisiklet ve yürüyerek girişler ise serbest idi.. Artık hafta sonlarında arabayı dışarı park ettikten sonra ring seferi yapan otobüs ile, bisikletle veya yürüyerek girebiliyorsunuz. Belirli yerlere ODTÜ ring otobüsleri için duraklar yapmışlar. Orada indi bindi yapabiliyorsunuz. Hoş ben eymire yürüyüş için gidiyorum.. ama otobusunde olması çok daha iyi oldu diyebilirim. Böylece araç terörüde eymirde en azından hafta sonları icin sona ermiş oldu.. Artık hızlı giden araçlar göl çevresinde dolaşmıyor.. Tabii ender de olsa araçları ile girenlere rastlayabiliyorsunuz..

İşte eymire ait gecen hafta sonuna dair birkaç fotoğraf..

IMAG0038.JPG


IMAG0043.JPG


IMAG0034.JPG
 

drankara

Kamp I
Mesajlar
180
Tepkime puanı
14
Yaş
45
Yer
İzmir
Web
www.gezginim.org
Ynt: Eymir Gölü

Dün yani 20 Nisan 2013 Ct günü yüne haftalık yürüyüşümüzü yapmak üzere eşim ile birlikte Eymir gölündeydik.. sabah 10:30 da Oran TRT yanından aşağıya inerek araç park yerine aracımızı parkettik.. Sonra yaklaşık 13 km lik parkurumuzda yürüyüşümüze başladık.. ODTÜ kayıkhanenin yanındaki sahil kısmında 40-50 dakikalık çay-tost molasından sonra 13:00 de yürüyüşümüzü sonlandırdık..

Eymir gölüne ait dün çektiğim birkaç fotoğrafı sizler ile paylaşıyorum..

ODTÜ nün girişindeki uyarı yazısı.. ve aşağıda ODTÜ kürek takımı çalışma yaparken...

IMAG0053.JPG


IMAG0048.JPG


IMAG0061.JPG


IMAG0059.JPG


IMAG0068.JPG
 

drankara

Kamp I
Mesajlar
180
Tepkime puanı
14
Yaş
45
Yer
İzmir
Web
www.gezginim.org
Ynt: Eymir Gölü

2002 yılından buyana belirli aralıklarla Eymire gidiyorum.. son 2 haftadır eşim ile birlikte her hafta sonunda eymir e tabii ki hava uygun olduğu taktirde tam tur yapma kararı aldık.. Araç trafiginin de hafta sonlarından kısıtlı olması bizim gibi yürümeyi sevenler için daha ideal bir ortam haline getirdi eymiri.. Aracımızı dışarı park edip 2-3 saatte gölü dolanıyoruz..Ankaranın yakınlarında bu tip doğal bir ortam bulmak gerçekten zor.. fotoğrafların devamı..

Yürüyüşümüz sırasında yola çıkan kaplumbağa.. sağ salim yolun karşısına geçti.. :smiley:

IMAG0056.JPG


IMAG0065.JPG


IMAG0058.JPG


IMAG0069.JPG


IMAG0071.JPG
 

ceranus

Tabanvay-Offroad Grubu
Mesajlar
11,960
Tepkime puanı
11
Yer
ANKARA
Ynt: Eymir Gölü

Levent bey merhabalar, güzel fotoğraf paylaşımlarınız için teşekkürler, Eymir araç çokluğu nedeniyle gidilemez hale gelmişti, geçen yıl başlattıkları, bu yıl yeniden hafta sonu araçsız giriş uygulaması yapmaları güzel oldu hepimiz için..

Doğa yürüyüşlerini seviyorsanız pazar günleri gerçekleştirdiğimiz yürüyüşlerimize de bekleriz sizi..

İyi günler diliyoruz, selamlar..

Zerrin Yiğiter
 

drankara

Kamp I
Mesajlar
180
Tepkime puanı
14
Yaş
45
Yer
İzmir
Web
www.gezginim.org
Ynt: Eymir Gölü

Zerrin hanım, Pazar günleri yaptığınız yürüyüşler ile ilgili bilgi verirseniz bende eşim ile birlikte günübirlik olanlara katılırız.. Yalnız mesafe olarak ankara ve yakın çevresindeki etkinliklere ancak gelebiliriz..
ankara grubunun yürüyüşleri ve güzergahlarının yeraldığı bir sayfa sitede varsa linkini atabilir misiniz ? siteye okadar cok mesaj yazılıyor ki gözümden kaçmış olabilir.. En azından düzenli olarak o sayfayı da takip ederiz..
 

ceranus

Tabanvay-Offroad Grubu
Mesajlar
11,960
Tepkime puanı
11
Yer
ANKARA
Ynt: Eymir Gölü

Yürüyüş Duyurularımıza ETKİNLİKLER Ana Başlığı Altında bulunan DOĞA SPORLARI Duyuru başlığımızdan ulaşabiliyorsunuz, linkini veriyorum

http://www.gezenbilir.com/index.php?board=266.0

Ayrıca Ana Sayfa altına indiğinizde yapılan etkinliklerin başlıkları Yaklaşan Etkinlikler satırında görüntüleniyorlar,

Ayrıca Ana Sayfa da Üst Satırda bulunan TAKVİM tuşuna da tıkladığınızda pazar günleri için yada diğer günlerde yapılacak olan duyuruları görebiliyorsunuz..

1 Mayısda günü birlik olarak "Şirinyazı Gölü" programımız var sizleride aramızda görmekten mutlu oluruz, selamlar..

Zerrin Yiğiter
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,196
Mesajlar
1,490,216
Kayıtlı Üye Sayımız
169,550
Kaydolan Son Üyemiz
Serapgd

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst