Gezenbilir Makedonya Grubu

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan travelermacedonia Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,479

travelermacedonia

Kaderini yasa yada yenisini yaz...
Mesajlar
3
Tepkime puanı
1
Yer
OHRID
Web
www.travelermacedonia.com
Makedonya;

Balkanların kalbinde, yeşil vadiler ve turkuaz göller içinde hayat bulan bir ülkedir. Makedonya'nın sahip olduğu çok sayıda kilise ve cami, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait mükemmel mimari ve sanat eseri örneklerindendir. Ortaçağ manastırları, uzun bir geçmişe sahip Türk pazarları ve asma bahçeleri, ülkeye bambaşka bir hava katar. Ülkenin kuzeyinde Vardar Nehri üzerinde bulunan başkent Üsküp, görülmeye değer çok sayıda esere ev sahipliği yapar. Holy Saviour Kilisesi, Kursunli An ve Suli An Kervansarayları, Mustafa Paşa Camii, Nerezi Manastırı, Kent Sanat Galerisi ve Kent Müzesi görülmesi gereken yerlerin başında gelir.

Doğal tektonik bir göl olan Ohrid Gölü kenarında yer alan Ohrid, Makedonya'nın en önemli turizm kentlerinin başında gelir. Kentte çok sayıda antik kilise bulunur. Sv. Sophia Katedralli, 11. yüzyıldan kalma mimarisiyle göz kamaştırıcıdır. Kentin Car Samoil's Kalesi'nin görkemli duvarlarından ve kulelerinden muhteşem göl ve kent manzaraları insanı mesteder.

Pelikan Travel Dooel. " Traveler Macedonia " ismini kendisine benimsemiş ve Osmanlı İmparatorluğunun 500 seneden fazla hüküm sürdüğü balkanlar kültürünü, geleneklerini ve çok uluslu zengin tarihini, özellikle keşfedilmemiş bakir ve doğal güzelliklerini sizlere tanıtmak amacıyla 2013 sezonunda küçük ve samimi gruplarla Makedonya'yı yaşamaya davet ediyor...

Avrupa Birliği giriş sürecinde serbest dolaşıma geçen Türkiye'nin stratejik ortağı olan Makedonya turizme büyük yatırım yapmaktadır. Son senelerde Türk iş adamlarının gözde ülkesi haline gelen ve büyük yatırımlarla ülke ekonomisine katkı sağlanmakta; turizm sektöründe yeni tesisler, kaliteli, uygun fiyatlardaki ulaşım olanakları ve hizmetlerle cazibe merkezi haline gelmiştir.

Dört mevsim turizmin yaşandığı Makedonya`da başkent Üsküp, Ohrid, Manastır, Kalkandelen, Struga, İştip, Doyran, Tikveş, Mavrovo belli başlı gezilecek noktalardır. Makedonya`ya yapılan turlarda konumu itibariyle aynı gün içinde Kosova ve Arnavutluk görülebilir. Bu ülkelerde Makedonya gibi Türk vatandaşlarına vizesiz dolaşım ve tatil hakkı vermektedir. ( Ayrıca: Sırbistan, Bosna-Hersek, Karadağ yine balkanlara yapacağınız gezilerinizde vizesiz gezebileceğiniz ülkeler arasındadır.

Önemli: Hırvatistan 1 Nisan 2013 tarihi itibariyle Türk vatandaşlarına vize uygulamasına geçecektir. Bu nedenle Balkanlarda yapmak istediğiniz turunuzu planlarken Hırvatistan hatırlatmamızı göz önünde bulundurmanız yararınıza olacaktır. İlgili haber: http://www.hurriyet.com.tr/planet/22441378.asp )

537025_131586317009011_1192548369_n.jpg
 

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,191
Mesajlar
1,490,173
Kayıtlı Üye Sayımız
169,544
Kaydolan Son Üyemiz
DoğalHayat

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst