Güney Afrika - Cape Town-Sun City

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan breakoutdoor Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,972

breakoutdoor

365 gün aktif!
Mesajlar
102
Tepkime puanı
0
Yer
istanbul
28 Ocak 2012 - 5 Şubat 2012

Güney Afrika - Cape Town-Sun City

Boulders Plajı’nda penguenlerle yüzmek, Kruger Park’ında vahşi yaşamla tanışmak, Masa Dağı’nın eşsiz manzarasını fotoğraflamak, iki okyanusun birbirine kafa tutarcasına birleştiği Ümit Burnu’nu görmek gibi farklı deneyimleri aynı turda yaşamak mümkün.

*1.086 m yüksekliğinde, üzerinde 1.470 çeşit bitki bulunduran Cape Town şehrine âşık edecek manzarasıyla Masa Dağı
*Hint Okyanusu ile Atlas Okyanusu’nun bir birine kafa tutan dalgaları ile Güney Afrika’nın en uç noktası Ümit Burnu
*Afrika penguenleriyle tanışacağımız ve hatta dilersek beraber yüzeceğimiz Boulders Plajı
*Big Five olarak anılan “Büyük Beşli”yi (Fil, Afrika Bizonu, Aslan, Leopar ve Gergedan) yakından göreceğimiz Pilanesberg Park Safarisi
*Dünyanın en güzel turizm komplekslerinden biri olan Sun City de konaklama Keyfi
*Güney Afrika’nın siyahî halkının geçmişte yaşadığı sıkıntılarıyla ilgili fotoğrafları, görüntüleri ve birçok dokümanı barındıran Apartheid Müzesi'de göreceğimiz yerler arasındadır.

Ayrıntılı Bilgi İçin : http://www.breakoutdoor.com/act/preview/2839/Guney_Afrika_Turu.html

Etkinlik Programı
1.Gün/ 28 Ocak 2012 Cumartesi/ İstanbul-Cape Town
Havalimanındaki buluşma noktamıza ulaştırmak üzere hazır olan, size özel şoför ve transfer aracımızla,verdiğiniz adreste programımız başlıyor.
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde akşam saat 20.30’da buluşacağız. Bilet ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra saat 23.25’de Türk Havayolları’na ait TK 40 sefer sayılı uçakla Cape Town’a doğru hareket edeceğiz.


2.Gün/ 29 Ocak 2012 Pazar / Cape Town
Yerel saat ile 11.40’ta Afrika’nın en güneyindeki şehir olan Cape Town’a varmamızın ardından öğle yemeğimizi yiyerek şehir turumuza başlayacağız. Cape Town şehir turunda görülecek yerler arasında Adderly Caddesi, Rieback Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi turistik ve tarihi noktalar yer alıyor. Şehir turumuzun hemen ardından
1.086 metre yüksekliğindeki, üzerinde 1.470 çeşit bitki bulunduran Masa Dağı’na çıkarak şehir manzarasının keyfini çıkartacağız. Gezi bitiminde akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşeceğiz.

3.Gün/ 30 Ocak 2012 Pazartesi / Cape Town
Kahvaltımızın ardından 45 dakika mesafedeki Ümit Burnu gezimize başlayacağız. Sırasıyla, Ümit Burnu Milli Park’ından tekneyle Fok Balıkları Adası’nı (Seal Island) ziyaret edecek, Hint Okyanusu ile Atlas Okyanusu’nun ayrıldığı çizgiyi göreceğiz. Öğle yemeğinin sonrasında, gezimize devam ederek Boulders Plajı’na gidecek ve Afrikalı “Jack Ass” penguenlerini göreceğiz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize döneceğiz.


4.Gün/ 31 Ocak 2012 Salı / Cape Town
Kahvaltımızın ardından 60 dakika mesafedeki Stellenbosch Winelands gezisi ve şarap tadımı bizi bekliyor. Gezimiz sırasında öğle yemeğimizi yiyeceğimiz Wineland bölgesinde şarap üretimi yapan Fransızlara ait üzüm bağlarında değişik 3 ayrı çiftlikte bir şarap tadımı deneyimi yer alıyor. Tur bitiminde otelimize döneceğiz ve akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5.Gün/ 01 Şubat 2012 Çarşamba / Cape Town-Sun City
Kahvaltımızın ardında otelimizden çıkış yaparak başkent Johannesburg’a gitmek üzere havalimanına doğru yola çıkacağız. Saat 08.50’de South Africa Havayollarına ait SA 316 sefer ile 2 saatlik bir uçuşun ardından Johannesburg’a varacağız. Başkente vardıktan hemen sonra Sun City’e gitmek üzere 2.5 saat sürecek keyifli bir yolculuğa çıkacağız. Yolculuğumuz esnasında Güney Afrika'da yaşayan siyah Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin yerel özelliklerini, kabile hayatlarını, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz Lesedi Kültürel Köyüne uğrayacağız. Yolculuğumuzun geri kalanını tamamladıktan sonra suni, tropik sahili, lüks otelleri, gazinoları ve botanik bahçeleriyle kelimenin tam anlamıyla bir tatil cenneti olan Sun City’e ulaşacağız. Sun City’de ilk ziyaret edeceğimiz nokta Timsah çiftliği. Ardından otelimize yerleşecek ve bu güzel tatil şehrinde deniz ve güneş keyfi için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6.Gün/ 02 Şubat 2012 Perşembe / Sun City-Planesberg -Sun City
Sabah erken saatte kahvaltımızı yaptıktan sonra transferle 45 dakikalık mesafede bulunan Pilanesberg’e geçeceğiz. Otele yerleşmemizin hemen ardından öğle yemeğimizi de yiyeceğimiz tüm gün süreli Planesberg National Park safarimize çıkacağız. Üstü açık safari araçları ile yapılacak gezimizde, volkanik oluşumlu doğal tabiat ortamında yaşayan vahşi hayvanların günlük hayatlarına misafir olacak, Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedanları ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkânı yakalayacağız. Safarimizin ardından keyifli bir günün yorgunluğunu atmak için Sun City 'deki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


7.Gün/ 03 Şubat 2012 Cuma / Sun City-Johannesburg
Kahvaltımızın ardından 2.5 saat uzaklıktaki Johannesburg’a geri dönerek şehir turumuza başlayacağız.Öğle yemeğimizi de alacağımız Şehir turumuzda Nelson Mandela’nın evi, Houghton şehir merkezi, Rosebank ve Sandton görülecek noktalar arasında yer alıyor.Ardından yerleşme ve dinlenme için otelimize gidiyoruz.Akşam yemeğimizi restoranımızda alıyoruz.Konaklama otelimizde.


8.Gün/04 Şubat 2012 Cumartesi /Johannesburg
Kahvaltımızın ardından Güney Afrika’nın geçmişinden ırk ayrımıyla ilgili fotoğraflar, görüntüler ve birçok doküman bulunan Apartheid Müzesi’ni ziyaret edeceğiz.Müze turumuzu tamamladıktan sonra yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz.Ardından şehrin tadını çıkartmak ve alışveriş yapmak üzere serbest zaman vereceğiz.Serbest zamanımızın bitiminde otelimizde buluşuyor ve İstanbul uçuşumuz için havalimanına geçiyoruz. Saat 19.20’de Türk Havayollarına ait TK 41 sefer sayılı uçak ile dönüş yolculuğumuza başlayacağız.


9.Gün/ 05 Şubat 2012 Pazar / Johannesburg-İstanbul
10 saat sürecek yolculuğumuzun ardından yere saat ile 06.20’de İstanbul’a varacağız.Varışımızda sizi evinize götürmek için bekleyen özel şoför ve aracınız ile turumuz son buluyor.


Fiyata Dahil Olanlar
*Türk Havayolları tarifeli seferlerle İstanbul-Cape Town/Johannesburg-İstanbul uçuşları ve havalimanı vergileri
* South Africa Havayollarının tarifeli seferiyle Cape Town/Johannesburg uçuşu ve havalimanı vergileri
*Cape Town’da 3 gece, Sun City’de 2 gece, Johannesburg'ta 1 gece 4* otellerde oda & kahvaltılı konaklama
*Programda belirtilen 6 akşam yemeği
*Programda belirtilen 7 öğle yemeği
*Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları
*Programda belirtilen tüm geziler
*Programda belirtilen tüm safariler ve giriş ücretleri
*Gezi boyunca Türkçe rehberlik hizmeti
*Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar
*Şahsi harcamaları
*Yemeklerdeki içecekler
*Yurt dışı çıkış harcı
*Kişi başı 50 Usd olan vize ücreti

Ayrıntılı Bilgi İçin : http://www.breakoutdoor.com/act/preview/2839/Guney_Afrika_Turu.html

2d68b39ddb166af76d84e646872af60d_B.jpg


8c6a0f903387d6d6bb50b1d1f0234597_B.jpg


75836ab0d0ce0e2e7726e084852aa381_B.jpg


fb8d4d2ad7b7326689dd08ce2942a25e_B.jpg
 

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,204
Mesajlar
1,490,268
Kayıtlı Üye Sayımız
169,556
Kaydolan Son Üyemiz
kamil724

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

SON MESAJLAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst