Haberci Türkiye Renkleri

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AYDURAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,869

AYDURAN

Zirve
Mesajlar
5,670
Tepkime puanı
27
Yaş
46
Yer
İstanbul / Maltepe
Haberci_Logo.jpg


Orijinal Adı: Haberci Türkiye Renkleri

Yapım Yılı: 2004

Sunucular: Coşkun ARAL

coskun.jpg


Dünyanın hemen hemen her noktasına ayak basan "Haberci" ekibi, bugüne kadar farklı kültürleri ekranlara taşıdı.
Bu geleneğini sürdürmeye kararlı olan "Haberci" yeni formatıyla, dünyanın en ilginç, en renkli ve zaman zaman da en tehlikeli yerlerinde soluk kesen serüvenlerle izleyicilerini bilinmezliklere taşırken, gizemli Anadolu coğrafyasında da bugüne kadar hiçbir televizyon kanalının giremediği dokulara girerek takipçilerine heyecanlı anlar yaşatacak.

TRT’de “Haberci Türkiye Renkleri” adı altında yayınlanacak programın yeni bölümleri, Anadolu’nun efsanelere konu olmuş bölgelerini tanıtırken, bu bölgelerde düzenleyeceği ilginç etkinliklerle de izleyicilerini şaşırtacak.

Coşkun Aral ve ekibi, belgesel izleyememekten yakınan Türk insanının ayağına belgeseli götürecek. Bilginin ve belgenin taşıyıcısı “bilgi otobüsüyle” herkesle kucaklaşacak, insanımızın ufkunu genişletirken, ötekine duyulan merak insanlarımızı araştırmaya, gözlem yapmaya ve okumaya teşvik edecek.

Haberci özel olarak hazırlattığı otobüsüyle, sahip olduğu teknik imkanları Anadolu insanıyla paylaşacak. Gidilen bölgelerde fotoğraf, resim, bilgisayar çalışmaları yapacak olan ekip, beraberinde taşıdığı "outdoor" malzemeleriyle de Anadolu’nun destansı doğasında bugüne kadar keşfedilmemiş güzellikleri keşfedecek, böylelikle bölge insanı yeni doğa sporlarıyla da tanışmış olacak.

Yeni dünya düzeni oluşturulurken, farklı toplumların yaşadıkları değişimler, bu değişimlere neden olan gerilimler hatta savaşlar, yine Haberci’nin konusu olmaya devam edecek.

Dünyamızın yaşadığı değişimler gözler önüne serilirken, bunların toplumlardaki yansımaları incelenirken; bir yandan da Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşayan insanlarımızın tüm bu değişimlere olan tepkisi gözler önüne serilecek. Türkiye’nin özellikle doğu ve güneydoğu bölgelerinde yaşayan insanlarımızın, bilgiye ve belgeye daha kolay erişebilmelerini sağlamayı amaçlayan “Haberci Türkiye Renkleri”, yeni formatıyla aynı zamanda milli bir mesele halini almış ülke tanıtımımıza da katkıda bulunacak.

Yurt içi ve yurt dışındaki tüm bu geziler birbirleriyle etkileşim halinde olacak ve böylelikle dünyamızdaki çok sesliliğin yansıtıldığı görsel malzemeler üretilmiş olacak. Bu çok seslilik içindeki harmoni hepinizi şaşırtacak. Dünyada birbirinden habersiz, farklı kıtalarda ama benzer üretim biçimlerini kullananlar, benzer evlerde oturanlar, benzer şekilde eğlenenler, dans edenler, yani hemen hemen aynı hayatı yaşayanlar, ‘Haberci Türkiye Renkleri’nde karşınıza çıkacak. Haberci Türkiye Renkleri sizleri çok şaşırtacak.

Haberci, dünyanın günlüğünü tutmaya devam ediyor. Bu defa günlük Anadolu’dan yazılıyor. Haberci Türkiye Renkleri uygarlıkların düğümlendiği yerden sizlere sesleniyor.Takipçisi olun!
 

Etiketler

savas_08

genç kaptan
Mesajlar
54
Tepkime puanı
0
Yer
artvin
Ynt: Haberci Türkiye Renkleri

YILLARDIR ARTVİNDEKİ BOĞA GÜREŞLERİ FESTİVALİDE BİZİ YALNIZ BIRAKMAYAN COŞKUN ARALA ARTVİNLİLER ADINA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...[attachment=1] BUDA YENİLGİ NEDİR BİLMEYEN YUSUF SAĞLAMIN BOĞASI SÜPER BAŞ BOĞAMIZ RACKY

karaman süper ba? bo?a.jpg
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,326
Mesajlar
1,491,300
Kayıtlı Üye Sayımız
169,685
Kaydolan Son Üyemiz
HALUK 6060

Çevrimiçi üyeler

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst