İç Kaplama Kontraplak Boyası Hakkında

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Berkt Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 721
Mesajlar
975
Tepkime puanı
1,255
Yer
İstanbul
Karavanını kendi yapanlar, su bazlı boya ile boya işlemini de yapıyorlar. Kullanım açısından kozmetiğe önem verilmediği ve gezinin ön planda olduğu araçlarda , maliyet de düşünüldüğünde bu çözüm aslında sorunlu görünmüyor. Gerektiğinde tekrar boyamak da mümkün.
Kozmetiğin de önem kazandığı uygulamalarda daha başarılı bir çalışma nasıl olur?
İşleme ve beyaz renk sürecinde nasıl bir yol izliyeceğiz biz de karar aşamasındayız.

1. Yurtdışı karavanlarda HPL kontraplak uygulaması çok daha yaygın. İstenilen renk de bulunuyor. Türkiye'de fiyatlar, bu malzeme dışarıdan getirildiği için oldukça yüksek. Bu ürün, standart ölçülere sahip mobilya parçaların CNC ile yapılan kesimleri, seri üretimler için daha uygun sanırım. Benim gibi kendi karavanını kendisi yapanlar için HPL kontraplak ile dolap kapaklarının yapımı konusunda ne düşünürsünüz ?

2. Diğer taraftan bazı yurtdışı butik karavan üreticileri MDF'nin bir türünü kullanıyor. Türkiye'de MDF panellerde, %30 hafif, neme dayanıklı ve vidalama mukavemeti yüksek ürünler de firmaların kataloğlarında yer almaya başladı. Bu tür ürünler, mobilyalarda iç kısım ham kontraplak olarak kalmak kaydı ile kapak seçiminde bir çözüm olabilir mi?

3. Bu arada geçen hafta UNICERA seramik fuarında sadece plastik mutfak ve banyo üreten bir firma, bir müşterisine bu ürünlerle karavan yaptığını söyledi. Plastik ve kanser hasasiyetine karşı savunma yapsalar da, etrafımızı tamamı ile saran farklı riskli ürünleri düşündükçe acaba? dedirtiyor.


Bu 3 alternatif için düşünceleriniz paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler..
 

Etiketler
kontraplak

makara60

Kamp III
Mesajlar
993
Tepkime puanı
851
Hem kozmetik olarak hem de çarpmalara karşı karavan mobilyasında oval kenarlar çok önemli. Bu malzeme bu iş için ideal bir malzeme.
PR00119.jpg
agt pro diye geçiyor.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,628
Mesajlar
1,495,336
Kayıtlı Üye Sayımız
170,021
Kaydolan Son Üyemiz
cihanparlak

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst