İçinde Sürekli Yaşamak İçin Karavan Arayışındayım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan abdullahfidan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,763

abdullahfidan

Yeni Üye
Merhabalar,
Siteyi yeni keşfettim ve yeni üyeyim,
Eşimle birlikte kira ödemekten bunaldığımız için uygun bir Karavan alıp 4 mevsim içinde yaşamak istiyoruz ancak uygun bir karavan bulamıyoruz.
Aracımız var önerebileceğiniz çekme karavan firması var mıdır? çekme karavan mı almamızı tavsiye edersiniz yoksa Alkovenli Motokaravan istiyorum ben aslında 2. el önerebileceğiniz Alkovenli Karavan var mıdır?
Yardımlarınızı bekliyoruz

Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Yer
Almanya
Merhabalar,
Eşimle birlikte kira ödemekten bunaldığımız için uygun bir Karavan alıp 4 mevsim içinde yaşamak istiyoruz ancak uygun bir karavan bulamıyoruz.
Aracımız var önerebileceğiniz çekme karavan firması var mıdır? çekme karavan mı almamızı tavsiye edersiniz yoksa Alkovenli Motokaravan istiyorum ben aslında 2. el önerebileceğiniz Alkovenli Karavan var mıdır?

Foruma hoș geldiniz.

Hiç karavan deneyiminiz var mı? 6-10 metrekarelik bir yerde iki kiși olarak devamlı yașayabilmek düșünüldüğü gibi kolay olmayabilir.

omnitemporal

MURAT ERDOĞAN
Merhabalar,
Alkovenli karavanla şehir içinde pek rahat edemezsiniz,park etmek büyük sorun
Şehir içinde işiniz olduğunda ya küçük bir araba, scooter, motosiklet yada toplu taşıma ile olmalı
Bu kadar büyük bir araç çok yakıt tüketir
Sürekli şehir değiştirmeyecekseniz mantıklı değil
Bir yerde sürekli kalacakmısınız
Sürekli şehir şehir gezecek misiniz
Karavanın nerede durmasını planladınız

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

omnitemporal

MURAT ERDOĞAN
Sitede sürekli karavanda yaşam ile ilgili başlıkları bir okuyun
Orada çok detaylı konuşuldu
Elektrik,su, tuvalet gideri,ısınma, soğutma, güvenlik, masraflar
Karavan seçimi
İklim özelikleri
Karavanı koyacak yer
O kadar çok teferruat varki
Buradan tek tek anlatmak zor
Halbuki herşey o forum sayfasında var
Lütfen sitede bulup okuyun
On dakikanızı ayırarak

omnitemporal

MURAT ERDOĞAN
Ondan sonra hala bu iş olur diyorsanız, durumunuzu daha detaylı bir şekilde bize anlatın
Zaten o zaman neyi sormanız gerektiğini anlamış olacaksınız
Bizler de size kolayca yardımcı olabileceğiz

SNN76

EFELİK EFENDİLİKTİR...
Sürekli karavanda yaşamak muhtemelen kira ödemekten daha pahalıya gelir. Murat Bey' in tavsiyelerine aynen katılıyorum

makara60

Kamp III
Çok yer değiştirmedikten sonra neden pahalıya gelsin?Göçebeler gibi yazın serin kışın sıcak memleketlere göçüp,minimal yaşama alıştıktan sonra bence uygun olabilir.Hazır trafik sigortası da nisbeten ucuzlamışken:smiley:

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Bunun dışardan göründüğü kadar kolay olmadığını düşünenlerdenim. Ama uygun bir kamp yeri, sürekli kalınacak 220 imkanı olan bir mekan olursa olabilir.
Ben de hayatımın bir bölümünü karavanda yaşıyorum. Ama karavanım tam teşekküllü bir kamp alanında duruyor. Haliyle oraya bir de kira ödüyorum. Karavan için ödenen kiralar öyle ev kiralarından ucuz falan değil.
Sürekli kampdışı yaşamak ta çok kasar insanı, Bana gelmez o yaşam. Yine düşünüp değerlendirecek olan sizlersiniz.

tr100a

Kamp III
Kaliteli bir karavan yani 5mt gibi ve tam donanımlı 150 bin tl gibi, e o paralara evde var kenarda köşede biraz masraflı falan. 30 bine küçük yerli, güneş paneli çamaşır makinesi fırını olmayan orta sınıf alsanız daha zahmetli olur

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLER

GEZENBİLİR TV

Forum istatistikleri

Konular
101,618
Kayıtlı Üye Sayımız
170,010
Kaydolan Son Üyemiz
hazardogan

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir