İspanya-portekiz-fransa

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan stater Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,677
Mesajlar
1,780
Tepkime Puanı
2,432
Yer
Kuzey Ren / Almanya
.
Kimin neye, ne zaman, nasıl geçit vereceğinin belli olmaması yetmez mi ?
Siz tek tarza odaklısınız..
Şu andaki durum da hangisinin güvenlilğinden önce, hangisinin olasılığını önemli yapmakta.
 
Son düzenleme:

Etiketler

stater

Ana Kamp
Mesajlar
69
Tepkime Puanı
12
.
Kimin neye, ne zaman, nasıl geçit vereceğinin belli olmaması yetmez mi ?
Siz tek tarza odaklısınız..
Şu andaki durum da hangisinin güvenlilğinden önce, hangisinin olasılığını önemli yapmakta.
Tek tarza demeyelim. Havayolu hep aklımın ucunda. Onun planlaması daha kolay. Ama pandemi işin içine girince orada çekincelerim daha da artıyor. O yüzden karayolu ve karavan ile gidebilirim düşüncesi ile bu konuyu açtım. Siz de ilk mesajınız da karayolunu önermişsiniz.
 

Mesajlar
1,780
Tepkime Puanı
2,432
Yer
Kuzey Ren / Almanya
.
Ben ilk iletinizde yazdığınız deniz yoluna göre karayolunu tercih ederim demiştim. Her üçünü de düşünürsek aslında istikbal göklerde gözüküyor.
 
Son düzenleme:


stater

Ana Kamp
Mesajlar
69
Tepkime Puanı
12
gıda stoğu yok diye biliyorum. en çok vakti portekizde geçirin bence bayılacaksınız.. otel için de şöyle bir site buldum Otel Tavsiyeleri - Konaklama Rehberi kamp zor olursa değerlendirilebilir
Merhaba,
Cevabınız için teşekkür ederim. Ben de yüksek sezon olmasından dolayı Portekiz (sahil kesimi hariç) düşünüyorum.
Konunun ilk mesajında bahsetmiştim. Biri İspanya diğeri Fransa önceden planlı iki faaliyete katılmak gibi bir durumum var. Bu faaliyetlerden Ağustos sonu Fransa'daki kendi vatandaşları için belli bilinen koşullar altında (AŞI ya da testler) gerçekleşeceği kesinlik kazandı, diğer uluslardan gelen katılımcılar için Haziran'ın ortası gibi karar alacaklarını (koşulları ile beraber)duyurdular. Temmuz ortasına yakın İspanya'daki organizasyon ise benzer koşullarda gerçekleşecek gibi duruyor. Kendi hükümetlerinden destek alınmış.
BU faaliyetler ve benim aksiyonlarım için seçenekler şunlar:
1. Ani gelişen pandemik durumdan dolayı her şey iptal olur. Türkiye'ye özel sınır yasağı gelebilir. Gidemem.
2. Uçak ile giderim.
3. Karayolu ile giderim.
4. Kendimle ilgili bir durum olur gidemem.
5. Döviz kuru coşar, gidemem.

Geniş katılımlı organizasyonlar olduğundan Uçak la ulaşımın masrafı (+konaklama+yemek) ciddi artıyor. Gittiğiniz yerle sınırlı kalıyorsunuz. Hareket alanı daralıyor. Organizasyonların ani iptali durumunda tüm yatırımınız kaybolabiliyor.
Bu riskleri yönetebilmek için karavan ile gitmek ve tüm iznimi bu şekilde kullanmak fikri bana cazip geldi ve oluşabilecek riskleri algılayabilmek ve yönetebilmek adına bilgi edinmek üzere konuyu açmıştım. Faydalı bilgiler ve öneriler aldım. Özellikle Doğrucu Davut güzel katkı verdi.

Kara sınırlarını geçiş ile ilgili şu anda İspanya'ya kadar PCR testi ile transit olarak ulaşmak mümkün. Girişte karantina sorunu yok negatif PCR ile.
İspanya-Portekiz kara sınırlarında da bir sınırlama yok şu anda.


yukarıdaki site sınır geçişleri ve kısıtlamalar ile ilgili güncel bilgi paylaşmaya çalışıyor. Soldaki listeden istediğiniz ülkeyi seçip inceleyebiliyorsunuz.

Özetle şu anda güncel bilgiler altında sadece gidiş için mümkün görünüyor. Haziran 10'una kadar da her şey biraz daha görünür olur.

Şu anki durumum aynı ama;

Feribot kısmını çıkardım aklımdan. İspanya'ya (Vielha-katalonya) transit karayolu ile ulaşmak aklımdaki.

Bu karayolunda seyahat esnasında dikkat etmem gereken şeyleri düşünüp yazanlara şimdiden teşekkür ederim.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
102,648
Mesajlar
1,508,054
Kayıtlı Üye Sayımız
171,157
Kaydolan Son Üyemiz
ulubax

SON KONULAR

BENZER İÇERİKLERÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 1999 - 2022 Gezenbilir
DMCA.com Protection Status
Üst