Image Black Light Theatre

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SEVAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,675

SEVAL

www.sevalduban.com
Mesajlar
3,866
Tepkime puanı
39
Web
www.sevalduban.com
Işıkların Dansı

20b_terce.jpg


tarih : 09.01.2009 21:00:00 - 11.01.2009 15:00:00
mekan : Türker İnanoğlu Maslak Show Center

80d-v_Hlavolamy_Img_0055_b_g.jpg


Image’ın öyküsü 1989’da başlar.

Alexander Cihar ve Eva Asterova 1989 yılında kendi düşlerindeki bir tiyatro topluluğunu kurmak için yola çıkarlar.

Kafalarındaki düşünceye göre bu ‘’Kara Tiyatro’’ dans, modern caz, çağdaş müzik ve pantomim sentezine dayanan özel bir tiyatro olacaktır.

Bu proje devlet desteğiyle ilk gösterisini 1990’da gerçekleştirir. ‘’Caz Pantomim Öyküleri’’ ‘’Kara Tiyatro’’ ve solo pantomim gösterisinin bir birleşimi olarak, geleneksel pantomim skeçlerinin tümünü, besteci Zdenek’in müziği eşliğinde, Naima’nın caz formasyonuyla canlı olarak sergiler.

Topluluk, 1992 yılında ‘’Caz Pantomim Öykülerine’’ yeni bir yön verir. Mozaik revü ‘’Hayal’’i yazar ve sahneler. ‘’Kara Tiyatro’’ ve pantomim arasında daha sıkı bir bağlantı kurmayı başarır.

1994’ de ‘’Hayal’’i ses ve ışık efektlerini, film gösterimleriyle genişleterek ‘’Gece Uçuşu’’nu tasarlar.

‘’IMAGE’’, repertuarını sürekli güncelleştirir. Geleneksel ifade tarzlarına ek olarak, izleyicilerle bağlantı, dansa yapılan sanatsal yaklaşım, ses ve müzikle çalışma, film gösterimiyle hazırlanan ‘’Kara Tiyatro’’, özel efektlerine, sanatçıların arasındaki işbirliği de katılınca ortaya muhteşem bir gösteri çıkar.

‘’IMAGE Tiyatro’’su, bu güne kadar 6000’den fazla oyun sahnelemiştir. Grup yurtdışında Almanya, İsviçre, Belçika, İtalya, Yunanistan, Kıbrıs, Macaristan, Slovakya, Kore gibi pek çok ülkeye turneye gitmiştir.

Ayrıca ‘’IMAGE Tiyatro’’su çok sayıda saygın kurumun sosyal etkinliklerini oyunlarıyla süslemiştir. (Microsoft, Nokia, Volkswagen, Johnson&Johnson, Motorola, Münih Olimpiyat Salonundaki Bayern Werk AG).

Onbeşyılı aşkın süredir ‘’IMAGE’’ Prag kültür sahnesinde ‘’Kara Tiyatro’’ olarak çok önemli bir yer tutar. Çekoslovaklar kadar yurtdışından Prag’a gelen izleyiciler de ‘’IMAGE Tiyatrosu’’nu yakından tanırlar.

Topluluk Prag’ın tam merkezinde Paris sokağında eski şehir meydanına birkaç adım uzaklıkta bulunan salonlarında gösterilerine devam etmektedir.
 

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,216
Mesajlar
1,490,322
Kayıtlı Üye Sayımız
169,564
Kaydolan Son Üyemiz
Emir GÖKMEN

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst