Kocaeli Yaylaları Keşif Yürüyüşü

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yürü babam yürüü Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,784
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Yürü Babam Yürü, Yaren ile birlikte dağlarda, yaylalarda, dere kenarında, su başında olacak.
Baharın en güzel zamanı, doğanın ve tabiatın uyandığı, canlandığı ana şahit olmak, onu görmek ve hissetmek bambaşka bir duygu. Yaşam ve o hayatın içinde var olabilmek önemli olan. Yürüyebiliyorsam varım, yaşıyorum demektir.
Kuş sesleri ile uyanıp, onlarla beraber yürümek, bayırları çıkarken oflamak, puflamak, yokuş aşağıya inerken şarkı söylemek, akşamları çadırın içinde etrafta ne sesleri var acaba diye dinlemek, çakal sesleri ile ürpermek, heyecan ve maceranın üst seviyede olması ile uykuya dalmaktır “Yürü babam yürü”
Kocaeli’nin güneyindeki Samanlı dağlarında bulunan birçok yaylada kamplar yapılmakta, günübirlik yürüyüş faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.
Her gün çadır toplayıp yürümek ise bambaşkadır.

1. Sekiz gün çadır konaklamalı yürüyüşe sağlığı yerinde olan herkes katılabilir ve istediği yerden ayrılabilir. Özel araçları olan arkadaşlar da yürümek istemezlerse doğanın sesini dinlemek için benimle birlikte kamp yapabilir.
2. Konaklama yerleri, yani yaylalar özel vasıta ile ulaşılabilecek yerlerdedir.
3. Yürüyüş süresince geçeceğim yerlerde bakkal, market gibi yerler olmadığı için kumanya açısından tedarikli olmak gerekmektedir.
4. Yürüyüş toplam mesafesi 150 km.'dir.

Yürüyüş,
20 Nisan 2020’de Değirmendere’den başlayacak, Sünni Baba mesire alanında çadır konaklama yapılacaktır. Toplam 18 km.dir.
2.gün 21.04.2020 Salı Sünni Baba – Ayvazpınarı 17.5 km
3.gün 22.04.2020 Çarşamba Ayvazpınarı – Eriklitepe 14.0 km
(Kamp yeri, daha önce konakladığımız yer)
4.gün 23.04.2020 Perşembe Eriklitepe – Menekşe yaylası 14.0 km
5.gün 24.04.2020 Cuma Menekşe yaylası – Aytepe 13.6 km
6.gün 25.04.2020 Cumartesi Aytepe – İnönü yaylası 11.0 km
7.gün 26.04.2020 Pazar İnönü yaylası – Pazarçayırı 26.0 km
(Gidebildiğim yere kadar gideceğim, yorulduğum yerde çadır kurup kalabilirim)
8.gün 27.04.2020 Pazartesi Pazarçayırı – Kuzu yaylası 10.2 km
9.gün 28.04.2020 Salı Kuzu yaylası – Ormanya 21.7 km

Kocaeli yaylaları keşif yürüyüşü yazılı.jpg


Kocaeli yaylaları keşif yürüyüşü yazılı.jpg
 


Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,627
Mesajlar
1,495,258
Kayıtlı Üye Sayımız
170,019
Kaydolan Son Üyemiz
Yasin4747

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst