Marmot Precip-Full zip Su geçirmez Pantolon

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Bisikletcanavari Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,598
Mesajlar
121
Tepkime puanı
0
Yer
İZMİR
Web
www.canavarkesifte.com
ŞU Marmot'un %50 indiriminden yaralanıp bir kaç kışlık eksiğimi alanlardanım. Bu aldığım eksikler arasında marmot precip full zip pantolon da var. Bu ürünü almadan önce ürünü alacağım yer ile hem telefondan hem de online müşteri destek hattından ürünü bisiklet sırtında kullanacağımı ve uygun olup olmadığını sormuştum. Cevaplar hep olumluydu. Kullanmamda herhangi bir sakınca olmayacağını belirttiler. Hatta ben fermuar kısımların su geçirme ihtimaline karşın yarım fermuarlı (half zip) modelini spariş etmiştim ki neden full zip almadığımı, daha rahat giyebileceğimi söylediklerinde fermuarlarından su geçirmesinden endişe ettiğimi söylemiştim. Onlarda yine fermuarlardan da su almayacağını üzerine basa basa belirtmişlerdi. Sonra gel zaman git zaman hafif yapmurlarda bisiklet sırtında kullanmaya başladım bu ürünü. Hafif yağmurlarda gayet başarılıydı. Bir süre kullanımdan sorna oturma bölgesinde beyazlaşmalar yaptı. Fakat bu benim için çok önemli değildi açıkçası. Ama bu ürünü bisiklette kullananların bilmesi gereken bir ayrıntı. Sürtündemeden dolayı ürünün rengi çıkıyor haberiniz olsun... Genelde tur esnasında yakalandığım yağmurlarda kullandım. Sonrasında 10 günlük Karadeniz bisiklet turunda ilk gün Samsun-Ünye arasında yediğimiz aşırı yağmurda pantolonun fermuarlardan su aldığını farkettim ve o günkü moralim tamamen sıfırlandı. Ne olursa olsun ''su geçirmez'' diye aldığım bir ürünün öyle veya böyle su geçirmesi cidden sinir bozucuydu. Sonra ürünü aldığım yerin tur güzergahımızda olmasıyla beraber ben ürünü aldığım mağazaya gidip fermuarlardan su aldığını ve oturma bölgesinide renk atma olduğunu belirtip ürünü oraya bıraktım ve gerekenin yapılmasını istedim. Onlarda gerekeni yapacaklarını ve bana geri döneceklerini bildirdiler. Bir kere bahsettikleri zaman aralığında (10 gün sonra) onlar bana geri dönmediği için ben aradım. Sonrasında oldukça uzun bir süre sonra tekrardan aradım. Neden geri dönmediklerinin bile serzenişini yapmadan ürünün durumunu sordum. Disbritör ile görüşmüşler. Oturma bölgesindeki beyazlamanın bisiklet sürmekten meydana geldiğini, ürünün trekking faaliyetleri için üretildiğinden garanti kapsamına girmediğini söylemişler. Aynı şekilde su alma olayı da tamamen bisiklet sürme sırasında gerçekleştiğinden dolayı olduğunu trekking faaliyetinde geçirmeyeceğini söylediler.

Şimdi iki farklı durum var burada. Birincisi ben bu ürünü alırken üzerinde sadece trekking ve türevleri gibi faaliyetlerde kullanılmasını gerektiren bir ibare yoktu. İkincisi yukarıda da belirttiğim gibi, satın aldığım mağazada ki sorumlu kişiye ya da kişilere üzerine basa basa bbu ürünü bisiklet faaliyetlerinde kullanacağımı belirtip, herhangi bir sorun yaşamayacağımı söylemişlerdi. Peki ya şimdi ne oldu? Birden disbritörün sözlerinin arkasına saklandılar. E satarken de bir zahmet sorsalardı disbritörlerine bari... Malesef bazı büyük firmalar daha küçük şehirlerde ki yarı market, çeyrek outdoor mağazası gibi işleten küçük esnaflar kadar bile müşteri memnuniyetine saygı duymuyorlar.

Sonuç olarak telefonu kapamadan önce ürünü ''su geçirmez pantolon'' niteliğinde aldığımı ve öyle veya böyle su geçirdiğini, bu sebeple ne kadar teknolojik olursa olsun artık benim gözümde bir naylon parçasından ibaret olduğundan dolayı ürünü almayacağımı belirtip isterlerse çöpe atabileceklerini isterlerse ihtiyacı olan isteyen birinehediye edebileceklerini söyledim. Karşı taraf ise teşekkür edip kapattı... Hoş doğrusu....

Siz de tahmin edebilrisiniz ki bundan sonra o mağazadan ömrüm boyunca alış-veriş yapmayacağım ve benden tavsiye isteyen herkese o mağazayı tavsiye etmeyeceğim.

Mağaza ismi belirtmeye gerek duymuyorum. İlgilenen yukarıdaki yazının içerisinden az çok hangi mağaza olduğunu çıkartabilir...

Normalde bu durumu kolaylıkla tüketici mahkemesine taşıyıp, kolaylıkla davayı kazanabileceğimi biliyorum. Fakat şuanda bununla uğraşırken kaybedeceğim işgücü kaybı benim için daha büyük...

Mümkünse bana Marmot'un türkiye disbritörünün adını verirseniz sevinirim. Aynı şekilde olayı onlarada aktaracağım. Büyük ihtimal aynı cevapları alacağım ama bunu yapmazsan içim arahat etmeyecek. Aynı şekilde faal bulunduğum tüm ortamlarda bu olayı anlatmaya devam edeceğim.

Arkadaşlar ürün alırken cidden dikkatli olun. Tüm ayrıntıları iyice gözden geçirin. Hatta telefon görüşmelerini ya da internet görüşmelerini bir şekilde kayda alın. Keşke zamanında internet görüşmelerinin ekran görüntülerini kayda alabilseydim. şimdi ne kadar güzel olurdu. Açık ve seçik bir biçimde bir mağazanın ürünleri arkasında nasıl durmadığı anlaşılırdı...

Hakkım onlara helal değildir... Bundan sonra ne olursa olsun oradan herhangi bir şekilde alış-verişimde olmayacaktır...

Bu yazıyı okumaya zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Herkese kolay gelsin....
 

Etiketler

Mavi1659

Kamp I
Mesajlar
128
Tepkime puanı
3
Yer
bursa
En başından görüşmeler yazılı yapılmiş olsa sorun çok daha kolay çözülürdü. Telefon görüşmelerindede ses kaydeden programlar kullanıp. Konuşma öncesi onların yaptığı gibi kayıt yaptıptığıızı belirterek konuşmaya başlamayı, alışkanlık haline getirmekte fayda var.

MAR-LX1M cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,627
Mesajlar
1,495,232
Kayıtlı Üye Sayımız
170,019
Kaydolan Son Üyemiz
Yasin4747

Çevrimiçi üyeler

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst