Off Road Rotalarım

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan turkergen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,052

turkergen

Kamp II
Mesajlar
457
Tepkime Puanı
52
Yer
İzmir
Web
www.4tmuhendislik.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB3BTG
Merhaba Arkadaşlar;
Yıllar sonra offroad a dönüş yaptım, site pek aktif değil sanırım. Ben yapmış olduğum gezilerin rotalarını sürekli kaydederim.Yeni almış olduğum 90 model vitara aracımla daha aracın kontrollerini bile yapmadan kendimi arazide buldum. Bayram tatilinin son 2 günü de gezi yaptım. Bundan sonra yaptığım tüm gezilerin rotalarını buradan paylaşacağım..Ege bölgesi rotaları ile ilgili sorular olursa da yanıtlamaya çalışırım. Faydası olması ümidi ile herkese selamlar...
 

Etiketler

turkergen

Kamp II
Mesajlar
457
Tepkime Puanı
52
Yer
İzmir
Web
www.4tmuhendislik.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB3BTG
Özbekten - Urla menteş rotası;
Üçgen in olduğu yerden devam ederseniz menteş civarına inersiniz. Ben sonradan farkketim yolun bir kısmında yanlışlıkla askeri bölgeye girmişim. Siz buna dikkat edin. Bu rotanın askeri bölgeye girmeden çıkışı yok.

bitiş.jpg


rotamız.jpg


rotamız2.jpg


rotamız3.jpg


tam rota.jpg


tel orguden cıkış.jpg
 

turkergen

Kamp II
Mesajlar
457
Tepkime Puanı
52
Yer
İzmir
Web
www.4tmuhendislik.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB3BTG
Zeytinler köyü - Karaburun (yte yol ayrımı) Rotası ;
Bu rotada amacım zeytinler köyü civarında tatar koprüsünü fotograflayıp oradan demircili plajına veya gökliman tarafına ulaşmaktı. Aracımın frenleri arıza yapınca dönmek zorunda kaldım..ama bu rota yerine yağcılar köyü tarafından rüzgar güllerine doğru gitmek ve orada bulunan koya varmak daha uygun..bir dahiki sefere onu deneyeceğim.Bu gezinin en güzel tarafı bilmeden vardığım mağaranın Meryem Ana Kutsal alanı olduğu ve İ.Ö VI yüzyıllara dayandığı..Google da meryem ana kutsal alanı zeytineli derseniz çıkar..

rotazeytineli1.jpg


rotazeytineli2.jpg
 


turkergen

Kamp II
Mesajlar
457
Tepkime Puanı
52
Yer
İzmir
Web
www.4tmuhendislik.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB3BTG
Merhaba Sami Bey;
Ben hiç bir zaman çok ağır offroad yapmadım,çünkü ağır ofroad un amacı aracı parçalamak gibi geliyor bana.. Genelde geçmiş olduğum rotalar karışık bir durum sergiliyor.Rotalar genelde Önce stabilize ile başlıyor, sonra oradan orman içine doğru saptığınızda yol tamamen yok olup, daralıp genelde yürüyüşçülere hitap eden taşlık kayalık hoplamalı zıplamalı hale geliyor. son etapta 20 km yolu yaklaşık 5,5 saatte aldım. Çünkü yolu kestirmek mümkün olmadı. Fazla taşlık olmasından dolayı inip inip yolda taşları kaydırmak çekmek düzenlemek zorunda kaldım.Bazen pişmanlık duygusuna bile kapılıyorsunuz çünkü o kadar yol geldikten sonra birden yol tamamen yok oluyor. Navigasyonlar genelde çalışmıyor.Zor geçtiğiniz yerlerden tekrar geri geçmek insanı tedirgin ediyor. Ben araziye çıkmadan önce genelde google earth den rotalarımı çizer ve yanıma çıktılarını alarak giderim. Bu sefer her iki tur da doğaçlama gelişti. Benimkilere hafif offroad veya gezi amaçlı diyelim. Selamlar...
 erenea

youtube.com/parsteamoffroadofficial
Mesajlar
300
Tepkime Puanı
127
Yer
ANKARA
Web
www.pars-store.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB2ERA
Merhabalar... Güzel konuya değinmişsiniz...

Bu amaç için en Profesyonel Program WİKİLOC tavsiyesini vermek isterim

Bende bir dönem bunları kaydedip paylaşım yaptım ancak 2 sebepden ötürü paylaşmayı bıraktım...

1.'si İş Yoğunluğum,

2.'si Paylaştığım Rotalara Giden Arkadaşların Doğaya Zarar Vermesi... Belkide aslında en önemlisi de bu sebepti... Artık paylaşmayıp daha bakir kalmalarını istediğim için vazgeçtim :(

http://www.parsteam.com/category/off-road-rota
 

turkergen

Kamp II
Mesajlar
457
Tepkime Puanı
52
Yer
İzmir
Web
www.4tmuhendislik.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB3BTG
Merhaba Eren Bey;linke tıkladım ve rotalarınızı gördüm, siz de özen göstererek arazinin şartlarına ve hangi zamanda gidileceğine kadar belirterek ayrıntılı paylaşım yapmışsınız. Tebrik ederim..
1.) evet en büyük sorunumuz bunları hazırlamaya vakit bulmak. ben de buldukça paylaşmaya çalışacağım.Şu aralar biraz müsatim paylaşım yapabiliyorum,fırsat buldukça devam ettireceğim. Sizler de ekleyebilirsiniz, hatta link için teşekkürler, mutlaka faydalanacak arkadaşlar olacaktır.
2.) sebebinize gelirsek gerçekten çok üzüldüm. Giden arkadaşların yaptıkları çok üzücü.
Ben bu işi doğayı çok sevdiğim için yapıyorum.Aslında doğaya zehir saçan kocaman araçlarımızla doğanın içinde yol almak , tepinmek ayrı bir handikap. Bu yüzden genelde ağır offroad yapmıyorum..Çünkü arkadaşların doğaya çıktıklarında, offroad etkinliği adı altında yapılan oyunların doğaya zarar vermesine çok tanık oldum. Bu yüzden de hiç bir etkinliğe katılmıyorum. Ben hafif doğa gezileri yapıyorum. Doğayı seviyorum, az çamurdan geçmek bana zevk veriyor, kendimi çamura batırıncaya kadar uğraşıp ondan sonra oradan çıkmaya çalışmak bana çok keyif vermiyor.Bu tercih meselesi tabi..bazen aklım almıyor,2 aracın tepinerek geçtiği yerden 3. bir aracın geçemeyeceği %99 belli iken, bile bile içinde kalıp debelenmek bana pek zevk vermiyor ama zevkler ve renkler tartışılmaz tabi ki..Elimden geldiğince ortalıkta bulduğum pet şişe vs toplamaya çalışıyorum..İnsanlarımız hiç bir şeyin kıymetini bilmiyor,doğanın denizin kıymetini bilmiyor. Gittiği her yeri bu kadar kirletmeye meraklı başka bir ulus olduğunu düşünmüyorum. Offroad aracından peçeteyi dışarı atan adamlar gördüm, plastik bardağını dışarı atan adamlar gördüm..Ben benim gibi düşünenlerin var olduğuna inanarak sizin gibi bu paylaşımları yapıyorum, bir gün milletçe bilinçleneceğimize inanarak yorumunuz için çok teşekkür eder iyi günler dilerim...
 


turkergen

Kamp II
Mesajlar
457
Tepkime Puanı
52
Yer
İzmir
Web
www.4tmuhendislik.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB3BTG
Fazla fırsat yaratamıyorum ama bazen hafif arazi gezilerine gidiyorum. Çalışmanız cok guzel olmuş.
Merhaba Serdar Bey;
Öncelikle çok teşekkür ederim. Elimden geldiğince faydalı olması açısından paylaşım yapmaya çalışıyorum. Bundan 8 önce neredeyse İzmir in bütün dağlarında eski aracımla dolaştım rotalar çıkardım. Fakat onların hepsini pc ile birlikte kaybettim. Tekrar rotalar çıkarmaya çalışıyorum. En azından denediklerimi kaydediyorum. Ben de hafif arazi gezilerinden hoşlanıyorum. En büyük sorunumuz vakit bulmak. 3 haftadır planladığım bir geziyi ertelemek zorunda kalıyorum. Buna vakit bulamadığım gibi aracımı daha tam hazırlayamamak da etkili oluyor. Elbet zamanı gelecek şeklinde bekliyorum :smiley:
 
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
102,655
Mesajlar
1,508,122
Kayıtlı Üye Sayımız
171,166
Kaydolan Son Üyemiz
akbabus

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

BENZER İÇERİKLERÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 1999 - 2022 Gezenbilir
DMCA.com Protection Status
Üst