Özel Amaclı Motokaravan M1 Sınıflı Muayane ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ufuk3434 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,577

Ufuk3434

Yeni Üye
merhaba abılerım kardeslerım benım 1982 model t3 karavanım var ruhsatta ozel amaclı motokaravan yazıyor arac sınıfı da m1 olarak gorunuyor ben bugun randavu aldım otomobıl katagorısınden cunku karavan secenegı yoktu dogrumu yaptım acaba, sıtede bır kac yerde artık sadece m sınfıı yazması gerektıgı m1 yazmasının sorun olacagından bahsedıldıgını okudum ama yardımcı olabılıcak varmıdır

Etiketler

TA2RX

Müzmin öğrenci
Yer
Yalova
Web
www.tcswat.org
Telsiz Çağrı Kodu
TA2RX
merhaba abılerım kardeslerım benım 1982 model t3 karavanım var ruhsatta ozel amaclı motokaravan yazıyor arac sınıfı da m1 olarak gorunuyor ben bugun randavu aldım otomobıl katagorısınden cunku karavan secenegı yoktu dogrumu yaptım acaba, sıtede bır kac yerde artık sadece m sınfıı yazması gerektıgı m1 yazmasının sorun olacagından bahsedıldıgını okudum ama yardımcı olabılıcak varmıdır

Benimkinde de M1 yazıyor. Bugüne kadar hiç sorun yaşamadım. Her seferinde otomobil seçeneği ile sıra alırım.

Tek sorun her seferinde 1 senelik muayene yapmaları. Bu konuda forumda epey tartışma oldu. Hatta 2 senelik muayene yaptırdığını söyleyenler oldu. TÜV'deki müdürle epeyce konuştuk. 2 senelik süre aldığını iddia eden arkadaşın forumdaki mesajlarından plakasına ulaşıp kontrol ettik: 1 sene. Sonra müdür bana bu konudaki mevzuatı gösterdi. 2 sene muayenesi olan araçlar tek tek listelenmiş. Sonraki madde "diğer bütün araçlar 1 sene" diyor. Yani muayeneyi otomobil gibi sıra ve randevu alarak yaptırıyorsunuz. Ama geçerlilik süresi bir sene.

Bir ara egzost muayenesi için bir arkadaş bakanlıkta birileriyle görüşüp 2 sene süre alabildiğini söylemişti. Bunun üzerinde aynı yere onun söylediği şekilde dilekçe yazıp süreyi iki seneye çıkarttım. Aradan bir iki ay geçtikten sonra bakanlıktan bir mesaj geldi, bir yanlışlık sonucu 2 sene süre verildiğini, 1 sene sonunda tekrar egzost muayenesine gitmem gerektiği belirtildi.

Kısacası, kanun değişmediği sürece muayene sürelerimiz 1 seneyi aşamıyor. Aklınızda olsun.

Ufuk3434

Yeni Üye
Benimkinde de M1 yazıyor. Bugüne kadar hiç sorun yaşamadım. Her seferinde otomobil seçeneği ile sıra alırım.

Tek sorun her seferinde 1 senelik muayene yapmaları. Bu konuda forumda epey tartışma oldu. Hatta 2 senelik muayene yaptırdığını söyleyenler oldu. TÜV'deki müdürle epeyce konuştuk. 2 senelik süre aldığını iddia eden arkadaşın forumdaki mesajlarından plakasına ulaşıp kontrol ettik: 1 sene. Sonra müdür bana bu konudaki mevzuatı gösterdi. 2 sene muayenesi olan araçlar tek tek listelenmiş. Sonraki madde "diğer bütün araçlar 1 sene" diyor. Yani muayeneyi otomobil gibi sıra ve randevu alarak yaptırıyorsunuz. Ama geçerlilik süresi bir sene.

Bir ara egzost muayenesi için bir arkadaş bakanlıkta birileriyle görüşüp 2 sene süre alabildiğini söylemişti. Bunun üzerinde aynı yere onun söylediği şekilde dilekçe yazıp süreyi iki seneye çıkarttım. Aradan bir iki ay geçtikten sonra bakanlıktan bir mesaj geldi, bir yanlışlık sonucu 2 sene süre verildiğini, 1 sene sonunda tekrar egzost muayenesine gitmem gerektiği belirtildi.

Kısacası, kanun değişmediği sürece muayene sürelerimiz 1 seneyi aşamıyor. Aklınızda olsun.
emek verıp yazdıgınız ıcın tesekkur ederım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLER

GEZENBİLİR TV

Forum istatistikleri

Konular
101,623
Kayıtlı Üye Sayımız
170,019
Kaydolan Son Üyemiz
Yasin4747

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir