Photoworld Ile Hindistan Holifest Fotoğraf Turu 23 Şubat – 04 Mart 2018 (8 Gece 9 Gün)

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serhyhunter Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,789

serhyhunter

Kamp I
Mesajlar
137
Tepkime Puanı
3
PhotoWorld ile Hindistan Holifest Fotoğraf Turu

23 Şubat – 04 Mart 2018 (8 Gece 9 Gün)

Delhi – Agra – Jaipur – Ajmer – Pushkar – Jodhpur – Ranakpur – Udaipur - HOLİFEST

Fiyat: 1450 Euro + Uçak Bileti

Single Konaklama farkı: 450 Euro

PhotoWorld olarak, 3. Hindistan turu deneyimiyle bu kez sizleri renk festivaline yani Holifest etkinliğini yaşamak üzere mistik Hindistan şehirlerine götürüyoruz. Programımızda Hindistan’ın 8 büyük şehrini keşfedip kutsal Holifest etkinliğinde rengarenk boyalara bulanacak ve hayatımız boyunca hep hatırlayacağımız benzersiz bir deneyim yaşayacağız. Programımızda neler mi olacak? İşte gün gün program detayları:

23 Şubat 2018 Cuma / İstanbul - Delhi
THY’nin Atatürk Havalimanı’ndan 20.55’te hareket edecek Delhi uçağına binmek üzere en geç 19.00’da havalimanı dış hatlar harç ödeme noktasında buluşuyoruz.

24 Şubat 2018 Cumartesi / Delhi - Agra
Yaklaşık 5 saatlik bir uçuşun ardından saat 05.15’te Delhi’ye varıyoruz. Delhi Havalimanı’nda Yerel rehberimiz bizi geleneksel kadife çiçekleri ile karşılıyor. Ardından eşyalarımızı aracımıza koyup yaklaşık 4 saat sürecek bir yolculuk sonrası (210km) ilk seyahat durağımız olan Agra’ya varıyoruz. Babür Türk sultanlığı döneminde görkemli bir şehir olan Agra’da o dönemden kalma eserler şehrin her yerinde görülebiliyor. Tac Mahal, bu eserlerin başında geliyor. Babür İmparatoru Şah Cihan tarafından eşi Mümtaz Mahal adına yaptırılan bu eseri gördükten sonra diğer bir Babür mimarisi örneği olan Agra Fort’u geziyoruz. Akşama doğru ise şehrin çarşılarına girip mermer işçilerinin çalışmalarını fotoğraflıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Agra’daki otelimizde.

25 Şubat 2018 Pazar / Agra - Jaipur
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Jaipur’a doğru yola çıkıyoruz. 245 km’lik yol boyunca yolda dura dura, şehirleri fotoğraflaya fotoğraflaya yol alacağız. İlk durağımız Büyük Babür İmparatoru Ekber döneminde ülkenin başkenti olan ve 16. YY sonlarında ihtişamlı günlerini yaşayan çöl kızılı taş rengiyle Fatehpur Sikri şehri olacak. Şehrin her yeri camilerle ve saraylarla süslü caddelerinde fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra Jaipur şehrine 95 km kala 10. Yüzyıl mimarisi eserlerle dolu olan Abhaneri köyüne uğruyoruz. Burada Harshat Mata Tapınağı ve Chand Baori’yi gezip Jaipur’a ulaşıyoruz ve akşam yemeği/geceleme için otelimize yerleşiyoruz.

26 Şubat 2018 Pazartesi / Jaipur
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Amber Kalesi’ne çıkıyoruz. Sonrasında halı dokuma ve değerli taş kesim atölyelerinde fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz. Öğleden sonraki bölümde Jaipur şehrini keşfe başlıyoruz. Şehir Sarayı, Saray Müzesi, Eski şehir pazarı göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

27 Şubat 2018 Salı / Jaipur - Ajmer - Pushkar - Jodhpur
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Jodhpur’a doğru yola çıkıyoruz. Tabi yine fotoğraf molaları vererek. İlk molamızı Hawa Mahal’da veriyoruz. Pencere tasarımı ve mimarisiyle Jaipur’un en çok fotoğrafı çekilen yeri olması dolayısıyla burayı görülenler listesine eklemeyi unutmuyoruz. Sonrasındaki durağımız Brahma tapınağına ev sahipliği yapan ve panayırıyla ünlü Puskhar’a ulaşıyoruz. Son olarak Mavi Şehir olarak adlandırılan Jodhpur’a geliyoruz ve akşam yemeği ve geceleme için otelimize geçiyoruz.

28 Şubat 2018 Çarşamba / Jodhpur
Sabah kahvaltısından sonra Jodhpur şehrini keşfe çıkıyoruz. İlk durağımız Meherangarh Kalesi. Burada Sukh Mahal, Phool Mahal, Sheesh Mahal vb. dekorasyonları ile göz dolduran evleri fotoğraflayacak, Sardar Pazarı ve Saat Kulesi Pazarı’na girip sokak fotoğrafları çekeceğiz.
Burada göreceğimiz Baharat Pazarı’nın Rajasthan bölgesindeki 2. büyük pazar olduğunu da belirtmeden geçmek olmaz. Şehir gezimizin ardından otelimize dönüyoruz ve akşam yemeğimizi otelde alıyoruz.

01 Mart 2018 Perşembe / Jodhpur - Ranakpur - Udaipur
Erken kahvaltımızı otelde aldıktan sonra otelden ayrılıyor ve Udaipur’a doğru yola koyuluyoruz. 300km sürecek yolumuz sırasında ilk önce Ranakpur’a uğruyoruz. Bu şehir Jain Tapınakları kompleksi ile ünlü ve 15. yüzyıla tarihleniyor. Tapınaklara girerken üzerimizde deri kemer, ayağımızda ayakkabı olmaması gerekiyor ve siyah giysiye izin verilmiyor. Udaipur’a varışımızın ardından ilk önce Şehir Sarayı’nı görüyoruz. Jagdish Tapınağı ve vakit kalırsa da Sahelion Ki Bari (Bakireler Bahçesi) gezilerimizi yapıp akşam yemeği ve geceleme için otelimize geçiyoruz.

02 Mart 2018 Cuma / Udaipur - Holifest
Büyük gün bugün. Sabah erken saatte otelde kahvaltımızı aldıktan sonra renk cümbüşünü iliklerimize kadar hissetmek için Holifest’in yapılacağı alana gidiyoruz. Katılımcılar bu festival sırasında şarkı söylüyor, dans ediyor, birbirlerini rengarenk boyalarla boyuyor. Biz de boyaları elimize alıp tanıdık tanımadık herkesi gönlümüzden geçen renklere boyuyoruz. Bu festivalde fotoğraf makinelerimizin boyanmaması için tura çıkmadan önce mutlaka yağmurluk vb bir kılıf almanızda yarar var. Bu arada boyanmadan önce kıyafetleriniz de bizden J Erkeklere Kurta Pajama, kızlara ise Salwar Kamej vereceğiz. O yüzden tura katılmak istediğinizde beden numaralarınızı da yazmayı unutmayın. Bu arada Holifest Cuma günü 10.30 ile 13.30 saatleri arasında gerçekleştiriliyor. Festival bittikten sonra temizlenme ve üst değişimimizi yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman verip sonrasında otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

03 Mart 2018 Cumartesi / Udaipur - Delhi
Otelimizden alacağımız erken kahvaltı sonrasında Delhi iç hat uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere Udaipur Havalimanı’na transfer oluyoruz. Delhi’ye varış saatimiz sabah 9.00 olacak. Sonrasında tüm gün Eski ve Yeni Delhi sokaklarında olacağız. Hindistan’ın en eski ve en büyük camii olan Jama Mescidi, Qutab Minar (Kutup Minaresi), Sikh Tapınağı, Gurudwara Bangla Sahib, Rikşalarla şehir turu atma gibi aktiviteler bizi bekliyor olacak. Akşam olduğunda ise son gecemizi geçirmek üzere Delhi’deki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

04 Mart 2018 Pazar / Delhi - İstanbul
Otelden çok erken ayrılıyoruz. Bizler için hazırlanan paket kahvaltılarımızı da yanımıza alıp 06.55’te kalkacak uçağımıza yetişmek için Delhi Havalimanı’na transfer oluyoruz. Ardından Delhi’den İstanbul Atatürk Havalimanı’na hareket ediyoruz. İstanbul’a 11.25’te varışımızın ardından bir sonraki gezide tekrar bir arada olabilmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Uçuş Kodları:

Gidiş
23 Şubat 2018 Cuma
THY’nin TK 716 İstanbul Atatürk / Delhi 20.55 – 05.15 uçuşu

Dönüş
04 Mart 2018 Pazar
THY’nin TK 717 Delhi / İstanbul Atatürk 06.55 – 11.25 uçuşu

Oteller:
Agra Ramada Agar 01 Gece
Jaipur Four Point Sheraton Jaipur 02 Gece
Jodhpur Ajit Bhawan - DLX Room/Lux Tent 02 Gece
Udaipur Ramada Udaipur 02 Gece
Delhi WelcomHotel, Dwarka 01 Gece

Tur fiyatı: 1450 Euro + Uçak bileti
Single Konaklama Farkı: 450 Euro

Fiyata Dahil Olanlar:
*8 gece belirtilen 4/5 yıldızlı otellerde yarım pansiyon konaklama
*Hindistan’a varış ve dönüşlerde profesyonel ekip yardımı
*Geleneksel Hindistan Karşılaması
*Delhi’ye varışta kişi başı 2 şişe su
*Holifest Etkinliği Girişi
*Holifest Özel Kıyafetleri ve organik boyaları
*Otelde 8 açık büfe kahvaltı
*Otelde 7 açık büfe akşam yemeği
*Udaipur / Delhi İç Hat Uçuşu
*Etnik Jodhpur Köy Temalı Dhani’de Özel Akşam Yemeği
*Udaipur’da Pichola Gölü’nde grubumuza özel tekne turu
*24 kişilik klimalı özel araçlarla tüm transferler
*Programda yazılan tüm turlar (Ekstra hiçbir tur yok)
*Yerel rehberden İngilizce Rehberlik.
*Fotoğraf Rehberliği
*Tüm müze ve ören yeri girişleri
*Agra’da Tonga (At arabası) sürüş deneyimi
*Jaipur Amber Kalesi’ne fillerle çıkış
*Tüm yerel vergiler, harçlar, ayak bastı paraları

Fiyata Dahil Olmayanlar
* THY’nin İstanbul - Delhi - İstanbul Uçuşu
*Tüm Öğle Yemekleri (Toplamı 240 Dolar Tutuyor)
*Tüm yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler
*Bazı yerlerdeki Fotoğraf Çekim ücretleri (Rehberimiz bilgi verecek)
*Hindistan Turistik Vizesi (102 Dolar, Tüm pasaportlara vize gerekiyor, Şahsen başvurulacak)
*Kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası
*Tüm kişisel harcamalar
*Rikşa Sürüş deneyimi (15 Dolar)
*Udaipur’da Mewar Ses ve Işık Şovu (18 Dolar)
*Şoför ve rehber bahşişleri

Not: Turumuz A-7609 TURSAB No'lu Endemic Tours güvencesinde yapılmaktadır.

Detaylı Bilgi ve Kayıt için:

Serhat Yılmaz
0532 540 5575
[email protected]
www.photoworldfotografmerkezi.com

Önemli Notlar:
*Turumuz fotoğraf turudur. Turumuzda ayrıca İngilizce konuşan yerel rehber de bulunacak ve bizlere gezeceğimiz yerler hakkında bilgi verecektir.
*Hindistan için vize gerekmektedir. Vize, İstanbul Konsolosluğu’na ve Ankara Büyükelçiliğine önce online form doldurularak sonra da parmak izi için bizzat başvuru yapılarak alınmaktadır. Vize 30 günlük olarak verilmekte ve bir günde çıkmaktadır. Gerekli evrak bilgisi tura kayıt sırasında katılımcılara mail olarak gönderilecektir.
*Rehberimiz dışında yabancılara para bozdurma konusunda güvenmeyin. Paralarınızı rehberimizin önerdiği yerlerde bozdurabilirsiniz.
*Kapağı açık suları ve meyve sularını kesinlikle içmeyin. Dışarıda satılan yiyeceklerden yemeyin. Bağışıklık sistemimiz o yörenin şartlarına uyumlu olmadığı için rahatsızlanma riskimiz yüksek. Lütfen dikkat edelim.
*İbadethanelere girdiğinizde mutlaka ayakkabılarınızı ve çoraplarınızı çıkarın. Yanınızda bunları koymak için bir poşey bulundurmanız iyi olur.
*Her ihtimale karşı yanınızda mini bir ilkyardım çantası bulundurun.
*Sürekli kullandığınız ilaçları mutlaka yanınıza alın.
*Çay ve kahve daima süt ve şekerle sunulur. Süt ya da şeker istemediğinizi önceden belirtin.
*Açık alanda sigara ve alkol tüketmek yasaktır.
*Yemekten önce ellerinizi mutlaka sabunla yıkayın.
*Tüm tarihi yapılar ve müzeler, Pazartesi hariç her gün 09:00-17:00 saatleri ziyarete açıktır.
*Sinagoglar Cuma ve Cumartesi günleri kapalıdır.
 

BENZER KONULAR

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
102,312
Mesajlar
1,504,448
Kayıtlı Üye Sayımız
170,841
Kaydolan Son Üyemiz
İSYANKAR 4423

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

BENZER İÇERİKLERÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 1999 - 2022 Gezenbilir
DMCA.com Protection Status
Üst