Portatif Mutfak Dolabı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erdinçkoçak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,304

erdinçkoçak

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba.5 Yıldır çekme karavan kullanıcısıyım.Kendi karavanlarını yapan arkadaşları hayranlıkla izliyor takdir ediyorum.Bende bir şeyler üretmeliyim (en azından denemeliyim) ama karavan yapamam.Bende portatif (çadır)mutfak dolabı yapmaya karar verdim.Bu arada mesleğim öğretmenlik ama bu tarz işlerle uğraşmayı severim.

İnternet de bulduğum birkaç örneğin resimlerini paylaşıyorum
rieux-kamp-mutfak-dolabi-0l2TgF.jpg

x5_5891033201x4.jpg
villefort-kamp-mutfak-dolaplari-EBgEDx.jpg
le-duc-kamp-mutfak-dolabi-GhueRl.jpg
bergerac-kamp-mutfak-dolabi-w93uq9-750x750.jpg
classic_757630.jpg

Paylaştığım ürünlerden model olarak hangisini tavsiye edersiniz?(yada farklı bir öneri)
Kumaş su geçirmez olmak zorunda mıdır?
Aliminyum malzeme mi yoksa sert plastik mi tercih etmeli?
Tüm önerilerinize açığım.

Etiketler

erdinçkoçak

Yeni Üye
Hala Niyetim çadır mutfak yapmaktan yana.kamp sandalyesinin maliyeti (50tl) konusunda mübalağa yaptınız sanırım.Demirin aliminyumun fiyatları hiç de ucuz değil.Ticaretle uğraşmıyorum Benimkisi hobi amaçlı bir uğraş.

memret

Kamp II
Yer
İstanbul
Hala Niyetim çadır mutfak yapmaktan yana.kamp sandalyesinin maliyeti (50tl) konusunda mübalağa yaptınız sanırım.Demirin aliminyumun fiyatları hiç de ucuz değil.Ticaretle uğraşmıyorum Benimkisi hobi amaçlı bir uğraş.

Siz yine mutfağınızı yapın, Ama bizim sandalye ihtiyacını da aradan çıkaralım:smiley:

Maliyette inanın mübalağa yapmadım.
Uyduruk kolçaklı piknik Sandalye yazın marketlerde 39tl ye satılıyor. Ben bu uyduruk sandalyelerden her yıl 5-6 tane alıp, kırıp çöpe atmak zorunda kalıyorum. 39tl nin içinde üreticinin, ithalatçının, marketin, karı da var. Maliyeti 5-6tl olmalı. siz bu sandalyenin 10 katı sağlamlığında sandalye yapsanız bile maliyeti 50-60tl olur ki efsane bir sandalye olur.

Mutfak her karavan için maximum 1 adet lazımken, sandalye min. 4-5 adet lazım.
Hobi olarak üretip n11,sahibinden,letgo sitelerinden binlerce sipariş alabilirsiniz.

legolas

Kamp II
Yer
İZMİR
Siz yine mutfağınızı yapın, Ama bizim sandalye ihtiyacını da aradan çıkaralım:smiley:

Maliyette inanın mübalağa yapmadım.
Uyduruk kolçaklı piknik Sandalye yazın marketlerde 39tl ye satılıyor. Ben bu uyduruk sandalyelerden her yıl 5-6 tane alıp, kırıp çöpe atmak zorunda kalıyorum. 39tl nin içinde üreticinin, ithalatçının, marketin, karı da var. Maliyeti 5-6tl olmalı. siz bu sandalyenin 10 katı sağlamlığında sandalye yapsanız bile maliyeti 50-60tl olur ki efsane bir sandalye olur.

Mutfak her karavan için maximum 1 adet lazımken, sandalye min. 4-5 adet lazım.
Hobi olarak üretip n11,sahibinden,letgo sitelerinden binlerce sipariş alabilirsiniz.

valla hi doğru diyor:smiley:
ikinci proje kamp sandalyesi olsun :smiley:

legolas

Kamp II
Yer
İZMİR
ayrıca paylaştığınız masalar hepside çok güzel. sanırım burada dikkat edilecek konu, kaç kişi olacağınız nerede ne kadar ve ne amaçlı (mangal yada ocak veya her ikisi)kullanacağınız.

legolas

Kamp II
Yer
İZMİR
ayrıca paylaştığınız modellerin hepside çok güzel. sanırım burada dikkat edilecek konu, kaç kişi olacağınız nerede ne kadar ve ne amaçlı (mangal yada ocak veya her ikisi)kullanacağınız.

tr100a

Kamp III
Portatif mutfak dolabı ben yaptım çok uğraştırdı yorgan koymaya burç alıp terzide tadilat yaptırdım şu geçirmez olmasına gerek yok zeten şu girmiyor içine sadece ıslanıyor
Metal aksaminı çamaşır kurutma askısından yaptım

erdinçkoçak

Yeni Üye
Bahsettiğiniz sandalye fikrinde haklısınız talep çok olur.fakat adette kar marjı bahsettiğiniz kadar yüksek olamaz.üretim fazla olursa sürümden kazanabilirsiniz(binlerce).bense hobi amaçlı deneme yanılma yaparak,yaptıkça eksikleri görüp deneyim kazanarak 20-30 tane yapmayı planlıyorum.resimlerini paylaştığım ürünler 600 liradan başlayıp 2000 liralara kadar gidiyor.hedefim en ucuzu 600 lira olanın daha altında fiyata (kaliteden ödün vermeden) üretip üretemeyeceğimi görmek.ulaşabilirsem de sizlerle paylaşıcam.(yazarken son resimdeki ürüne karar verdim:smiley:)
Bunu şimdiden söylemek zor ama başarırsam sıra en kaliteli en pahalı olan kamp sandalyesine gelir.
Artık işe koyulma zamanı.Önerilerinize her zaman açığım.

Pathfinderonur

Ana Kamp
Naçizane fikrim alüminyum kullanın. Çok daha uzun ömürlü olur. Sigma profiller var. Birbirlerine kaynak yapmadan, bu profilleri birleştirmek için üretilmiş bağlantı parçaları ile montajını gerçekleştirebilirsiniz.

( Can Alüminyum | Ürünlerimiz | Sigma Profilleri )

Üretim hızınızı ciddi arttırırsınız. Ayrıca başlangıçta iyi projelendirir ve net ölçüleri çıkarırsanız, ürünleri alacağınız yerde kesim işlemlerini de yaptırırsınız. Size sadece montajı kalır.

Kolay gelsin

erdinçkoçak

Yeni Üye
Alüminyum kullanmaya karar verdik.3 farklı katlanma şekli konusunda kafa yoruyoruz.metal ayaklar için ya boru kıvırma aleti kullanıcaz yada eklerle halledeciz.boruyu eğmek daha estetik ama zahmetli.asıl sorun bez kısmını diktirmekte.Çantacıların sezonu başlıyormuş ve çok yoğunlarmış.Ben 50 tane deyince en az 1000 tane dikeriz diyorlar:smiley:.Görünen o ki dikiş nakışa da başlıyacaz.

memret

Kamp II
Yer
İstanbul
Alüminyum kullanmaya karar verdik.3 farklı katlanma şekli konusunda kafa yoruyoruz.metal ayaklar için ya boru kıvırma aleti kullanıcaz yada eklerle halledeciz.boruyu eğmek daha estetik ama zahmetli.asıl sorun bez kısmını diktirmekte.Çantacıların sezonu başlıyormuş ve çok yoğunlarmış.Ben 50 tane deyince en az 1000 tane dikeriz diyorlar:smiley:.Görünen o ki dikiş nakışa da başlıyacaz.

Üstad boru profil satan yerler genelde kesim-büküm işlerini falanda yaparlar.
Siz teknik resmi verip bu şekilde istiyorum dediğinizde ufak fiyat farkı ile büküm kesim vb. işleri profil aldığınız yere yaptırabilirsiniz. Size sadece montaj kalır.

Benim tavsiyem hala sandalye yapmanız yönünde. Millet ayakta duramayacağına göre mecbur sandalye alacak ama bizim millet mutfağa para vermez sanki. Alır 20tl ye iki plastik sehpa devam eder.

Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Yer
Almanya
Üstad boru profil satan yerler genelde kesim-büküm işlerini falanda yaparlar.
Siz teknik resmi verip bu şekilde istiyorum dediğinizde ufak fiyat farkı ile büküm kesim vb. işleri profil aldığınız yere yaptırabilirsiniz. Size sadece montaj kalır.

Benim tavsiyem hala sandalye yapmanız yönünde. Millet ayakta duramayacağına göre mecbur sandalye alacak ama bizim millet mutfağa para vermez sanki. Alır 20tl ye iki plastik sehpa devam eder.

Yirmi yıldan fazla bir zamandır kullandığım ve benim için karavanda olmazsa olmazların başında önce bu tabure-masa,

A1.PNG

sonra da böyle bir sandalye gelir.
A2.PNG

Küçük masa taburenin üzerine uyacak bir kapaktan ibaret. Sandalyede dikkat edilecek nokta katlandığında fazla kalın olmaması.

Büyük masayı sadece yemek yerken dışarı çıkarıyorum. Küçük masa sandalyelerle beraber dışarı çıkar. Eldeki su bardağı veya çay fincanı için ideal bir çözüm. Bir diğer önemli tarafı bu masa kampdışı konaklamarda yemek masası gibi kamping atmosferi yaratmıyor. Bu küçük masa yanımızdan geçenlere burada kamping yapmıyoruz der gibi.:smiley:

Sandalyeye gelince, genç olanlar bilmeyebilir ama emekli ve bel ağrısı olanlar böyle bir sandalyeye bir defa oturunca başka sandalyeyi akıllarından bile geçirmezler.:smiley:
Campingstühle | Campingzubehör - Obelink.de

Elinden iş gelen bir karavancı için gelir kaynağı olur karavancıların da önemli bir ihtiyacı karşılanır ümidiyle konuyu biraz açtım.:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLER

GEZENBİLİR TV

Forum istatistikleri

Konular
101,519
Kayıtlı Üye Sayımız
169,910
Kaydolan Son Üyemiz
HüsnüA

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir