Senede Kaç Gün Seyahat Etmek İçin Karavan??

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cygnet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 85
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 55,949

Etiketler


Doğrucu Davut

Gezen konumuyla beraber önyargısını da değiştirir
Mesajlar
1,204
Tepkime puanı
1,609
Yer
Kuzey Ren / Almanya
.
Sanırım Hamİdonun aslında keçİlerİ vardı..
Gerçİ bİlenİ yok ama belkİ onları kaçırdığı İçİn koyunculuğa başlamış olabİlİr ? ;)
.
 

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Mesajlar
13,585
Tepkime puanı
3,352
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Derneğimizden çok ''baba'' motokaravancı arkadaşlarımız satıp çekme karavana geçtiler. Demek ki bir bildikleri var. Çekme karavan candır, vergiydi, sigortaydı sahibini üzmez. Yerini bulursan güzeldir de...
 

AKMühendis

Torunum; ŞANSım
Mesajlar
1,407
Tepkime puanı
1,049
Yer
İzmir
Motokaravan sıkıntılı..
Öncelikle standart Fiat-PSA gurubu minbüsler dar, sıkıcı.
İkincisi, şehir içi gezilere, dar sokalara uygun değil.

Çekme karavan...
Araca taktın mı, ferah rahat bir motokaravan..
Karavanı park et, altında binek araban hazır. İstediğin yere git gez.

Ben yaptırdığım 17m3 karavanı 2 ayda uyanıp, sattım, kurtuldum.

Şimdi pandemi furyasına bakmayın,
normal zamanlarda S.Com da mesela 60- 65 çekme karavan ilanına karşı
100-110 tane motokaravan satışı olurdu.

Motokaravan büyük bir hevesle satın alınır veya yapılır.
kısa süre sonra da satılır.
 Doğrucu Davut

Gezen konumuyla beraber önyargısını da değiştirir
Mesajlar
1,204
Tepkime puanı
1,609
Yer
Kuzey Ren / Almanya
.
Başlığın açılış nedeni olarak @cygnet karavandaşımız, şöyle buyurmuş.
Konunun ana fikri şudur..
Karavan alan bir insan eğer işçi,memur,çalışan kesiminden değilse yani seyahat etmeye vakti bol ise bir sene içinde kaç gün süre ile karavanla seyahat ederse onca para ve emek vererek sahip olduğu karavanını "ölü yatırım" olmaktan kurtarabilir? Veya böyle bir yaklaşım doğru olabilir mi?.

Yani kendisi türleri arasında ayırım yapmadan sadece, karavanda senede kaç günden sonra, zarardan “Kâr”a geçilir diye sormakta !..

Soruya yukarıda yazılanlar gibi çeşitli cevaplar verilebilse de, seneler önce yine başka bir başlıkta yazdığım üzere, kesin olan bir şey varsa o da “Karavan”ın kendisinin zaten “Kâr” ettiği.. :yum:

Gelin isterseniz orada yazılanları tekrar okuyalım..
.
 
Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,609
Mesajlar
1,495,007
Kayıtlı Üye Sayımız
170,004
Kaydolan Son Üyemiz
Bluebox85

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst