Sultanlar Yolu Kirklareli ayağı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Sultanlaryolu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,324

Sultanlaryolu

Sufi Yolu Araştırmacısı
Yer
İzmir
Web
www.sedatcakir.com
Sultanlar Yolu trekking rotası Türkiye içinde Kırklareli içinde iki ayrı güzergahı takip eder. Güzergahlardan avyolu rotası işaretlenmiş olup rahatca GPS koordinatları ile yürünebilir. Seferyolu rotası henüz işaretlenmemiş olup yerel kişi ve derneklerden oluşacak olan gönüllüleri beklemektedir.

Kırklareli içinde Sultanlar Yolu işaretlenmesi, mevcut isaretlerin yenilenmesi ve bakımı ve diğer konularda yardımcı olabilecek olan arkadaşlara ihtiyaç vardır.

Özellikle Internet üzerindeki faaliyetlerdede yardımcı olabilecek (öğrenci) arkadaşlarının bizimle irtibata geçmesini rica ediyoruz.
Internet üzerinde özellikle ağırlık verdiğimiz konu wikipedia lemmalarının Sultanlar Yolu ve güzergah üzerindeki tüm yerleşim birimlerinin lemmalarının yazılması veya Sultanlar Yolunun mevcut yerleşim birimi lemmalarına eklenmesi. Bu Türkçe vikipedide olabileceği gibi çeşitli dillerdeki Wikipedia sayfalarındada olabilir.

Bunların yanı sıra güzergahı yürüyerek veya bisikletle tamamlayacak arkadaşlara ihtiyaç var. Bu tip güzergahların uluslararası platformlarda tanıtımını yapıyoruz ama Türkiyedede yürüyerek tanıtıma katkıda bulunabilecek arkadaşlarımız olursa seviniriz.

Yürüyecek olan arkadaşlara Sultanlar Yolu özel pasaportunu yolluyoruz.

Selam ve sevgiler,

Sedat Çakır
Hollanda Sultanlar Yolu vakfı başkanı
www.sultanstrail.com

a6_2x_map-centre (3).jpg

Etiketler

Sultanlaryolu

Sufi Yolu Araştırmacısı
Yer
İzmir
Web
www.sedatcakir.com
Ynt: Sultanlar Yolu Kirklareli ayağı

Güzergahta yanlız çok küçük bir kesit bile olsa yardımınız önemli. Eğer güzergah üzerinde eviniz varsa bu dahada iyi.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Sultanlar_Yolu

Vikipedi sayfalarında güzergahtaki yerleşim birimlerini görebilirsiniz.

yasakşehir07

Kamp III
Yer
balıkesir

sedat bey bu konuda tekirdağ zirve dağcılık klubü size yardımcı olacaktır sanırım.ümit hoca ile irtibata geçebilirsiniz.kendileri yardımsever ve iyi bir insandır.çok güzel yerler gidilip görülesi ve tekrar tekrar ziyaret edilesi yerler.imkanım olsa size yardımcı olmak isterdim ama şimdilik balıkesirdeyim.saygılarımla

Sultanlaryolu

Sufi Yolu Araştırmacısı
Yer
İzmir
Web
www.sedatcakir.com

Özay bey, ilginiz için teşekkür ederim. Bana Ümit hocanın irtibat bilgilerini yollayabilirseniz sevinirim.

Ben Hollandada yaşadığımdan maalesef çok fazla kişi ve kurumu tanımıyorum.

Sizide Trakyada olduğunuz bir dönemde Sultanlar Yoluna bekleriz.

Selamlar
Sedat Çakır

yasakşehir07

Kamp III
Yer
balıkesir

sedat bey zirve dağcılık tekirdağ şube diye netten arayabilirsiniz.bulamazsanız özelden yazarım daha sonra.bir önceki yürüyüşe gelmeyi çok istedim ama olmadı işte.belki buna neden olmasın dieyim.sizlerle tanışmaktan onur duyarım

Sultanlaryolu

Sufi Yolu Araştırmacısı
Yer
İzmir
Web
www.sedatcakir.com

Özay bey,

Ümit hoca ile irtibata geçdim. Teşekkür ederim. Yürüyüş parkurlarının hakikatten harekete geçmesi hem kurumsal çalışmalarla oluyor ama en fazlada bu işe gönül vermiş olan gönüllülerle oluyor.

Ekte Kırklareli için proje haritamız mevcut.

Selamlar, Sedat Çakır

Ekli dosyalar

• Kirklareli - Sultanlar Yolu - alternatifli.pdf
    233 KB · Görüntüleme: 115

yasakşehir07

Kamp III
Yer
balıkesir

ümit hocam size yardımcı olacakmı peki sedat bey.rotadaki bazı köyleri ve yolları gözümü kapattığım an sanki yürüyor ve görüyor gibi oluyorum çok harika yerler benim için.

Sultanlaryolu

Sufi Yolu Araştırmacısı
Yer
İzmir
Web
www.sedatcakir.com

Özay bey, henüz bir cevap gelmediği için bilemiyorum. Hakikatten İstanbul'a bu kadar yakın olup bu kadarda doğal kalabilmiş yerler var. Gezmeye ve görmeye değer. Sizlere arzu ederseniz daha sonraki dönemlerde elimizde olan GPX dosyalarını yollayabilirm.

Selamlar

Sedat Çakır

Trakya Gezi

Kamp I
Web
www.trakyagezi.com
Ynt: Sultanlar Yolu Kirklareli Ayağı

Sedat Bay,

www.trakyagezi.com olarak size irtibata geçebileceğiniz kişi ve dernekler hakkında iletişim bilgilerini, önerilerimi gönderebilirim.

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'dan bu alanda çalışmalar yapan pek çok dostumuz var. Elimizdeki rotaları ve doğa-kültür varlıkları vb... işaretlemeleri de yeri geldikçe sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Selamlarımla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLER

GEZENBİLİR TV

Forum istatistikleri

Konular
101,069
Kayıtlı Üye Sayımız
169,410
Kaydolan Son Üyemiz
baris.kurtulus

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir