Yamaç Paraşütü İçin En İyi 10 Adres

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AYDURAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,165

bahcivankurt

Kamp III
Yer
balıkesir
Ynt: Yamaç Paraşütü İçin En İyi 10 Adres

bencede tekirdağı yabana atmayalım hem istanbula yakın hem ulaşım kolay hem iniş yeri deniz kenarı hem daha bir sürü özelliği var.bence tekirdağ ben uçmuyorum ama başlamak istiyorum sağlık elverirse tabi.(dalışa başladık sıra bunda)

Etiketler

ByEscobar

Kayberen
Yer
Kırgızistan - Bişkek

Ben Denizli'de yaşıyorum, paraşütle atlayış için Pamukkale Dinamit tepesini kesinlikle tavsiye ederim birçok kişi pamukkale'yi fotoğraftan veya gezerek görmüştür, ancak havadan görenler nadir ;)

draqten

Yeni Üye

Hocam tekirdağda bu sene hangi tarihte yapılacak yamaç paraşütü gelmek istiyorum..

aceldir

Ana Kamp

Türkiye'de yamaç paraşütü için en iyi 10 yer varken; 2010 yılında 22.9.2010-2.10.2010 tarihleri arasında yapılan "2010 Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Süper Finali" bir ayağı da Denizli Nikfer Bozdağ yapılmıştır. Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Süper Finalinin burada yapılmış olması artık yamaç paraşütünde Türkiyede en iyi yerlerden birinin Denizli Nikfer Bozdağ olduğudur.

Yer
İZMİR
Web
www.canavarkesifte.com

Ordu-Boztepe bölgede yamaç paraşütü yapmak için el verişli yerlerden birisiydi. Şimdi sahilden(0m) zirveye(460m) kadar yapılan teleferik ile ulaşımda son derece kolay oldu. 7 dk'da zirveye varıyor. Bu sayede yamaç paraşütçülerinin tepeye ulaşımı da son derece kolay oluyor. Yanmi hava şartları el verdikçe gün içinde onlarca kez uçuş yapılabilir :smiley:

erbilk

Ana Kamp
Yer
istanbul - Turkiye

Bisikletcanavari' Alıntı:
Ordu-Boztepe bölgede yamaç paraşütü yapmak için el verişli yerlerden birisiydi. Şimdi sahilden(0m) zirveye(460m) kadar yapılan teleferik ile ulaşımda son derece kolay oldu. 7 dk'da zirveye varıyor. Bu sayede yamaç paraşütçülerinin tepeye ulaşımı da son derece kolay oluyor. Yanmi hava şartları el verdikçe gün içinde onlarca kez uçuş yapılabilir :smiley:

Ordu boztepeyi görmeyeli 5 yıl oldu. Sanırım yukarıda çay bahçesinin oralarda bağzı değişiklikler oldu. Uçuş için bir dönem sıkıntılı günler yaşanıldı ama şimdi uçuşa tekrar açıldığına sevindim.

tornado57

544 547 55 81
Yer
AFYON, Dinar

Sinop ;)
Geçen yıl bir grup arkadaş denem yaptılar ve beklentileirinin üzerinde olduğunu söylediler.
Henüz keşfedilmemiş bir yer, bu işe göneül verenlerin kesinlikle denemesi gereken bir parkur,
Rüzgar gücü ile kaktıkları noktya geri iniş yapmışlardı deneme yapan arkadaşlar, bilenler için ne ifade eder tama olarak bi fikrim yok.

Monti

Kamp III
Yer
Ankara

Ayaş yamaç paraşütü tepesi

http://www.youtube.com/watch?v=3nm1qdOmAcI&feature=plcp

720 P seyrediniz.

dalyan

Zirve

Selam,
Geçen hafta sonu Uçmakdere de yamaç paraşütü yapma fırsatı buldum ve çok zevk aldım,herkese tavsiye ederim.

Karavanımızla gidip 1 gece kalmayı planlamışken 2 gece kaldık.Hocalarımızda şeker gibi insanlar Kadir ve Faruk beyler.
Selamlar.

017.JPG

025.JPG

040.JPG

086.JPG

041.JPG

chatlaxx

Ana Kamp

Manisa Demirci Türkmentepe bence Yamaç Paraşütü için ideal bi yer...

obituary

Yeni Üye
1. Babadağ

89-1.jpg

Fethiye Ölüdeniz’e tepeden bakan Babadağ, hemen hemen tüm jüri üyelerimizin ilk tercihi oldu. Ölüdeniz’e 1969 metreden iniliyor. Bu yükseklikten Patara plajını, Dalaman’ı ve hatta Rodos’u bile görebiliyorsunuz. 1700 metre yükseklikteki uçuş noktasına ciplerle gidiliyor. Yol 50 dakika sürüyor. Rüzgar yeterli değilse, 1900 metreye çıkılıyor. Deneyimli pilotlar, yamaç paraşütüyle 3500 metre yüksekliğe kadar çıkabiliyor ve havada 5 saat kalabiliyor. Babadağ, Uluslararası Hava Oyunları’na da ev sahipliği yapıyor. Toplam üç pist var. Yaz sezonu boyunca hava tutarlılık gösteriyor. Babadağ’da yamaç paraşütü hizmeti veren şirketler Aventura, Easy Riders, Focus Turizm ve Extreme Tandem.

MUĞLA

Bu yaz Muğla da yapacağım tatilimi sırf bu uçuşlar için.. :smiley: İnanılmaz ilgim var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLER

GEZENBİLİR TV

Forum istatistikleri

Konular
101,623
Kayıtlı Üye Sayımız
170,019
Kaydolan Son Üyemiz
Yasin4747

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir