Yeni Bir Belgesel; Balkan Atlası

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,922

YOL

SEDAT AÇIL
Mesajlar
10,337
Tepkime puanı
421
Yer
İstanbul, Acıbadem
Web
www.sedatacil.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB2FKL
Bir Balkan hikayesi… BALKAN ATLASI

Avrupa kıtasının güneydoğusunda yer alan topraklara Balkanlar, Balkan Yarımadası ya da Balkan adına savaşlar ve etnik kıyımlar yüzünden kötü ün verdiğinden, artık sıkça Güneydoğu Avrupa denilir. Bölgenin adı olan Balkan kelimesi Türkçedir ve dağ anlamındadır.

Tarihte Avrupa'nın hiçbir bölgesi Balkan Yarımadası kadar saldırı, istila ve işgale uğramamıştır. Uzun tarihi boyunca sık sık, doğudan ve batıdan gelen değişik orduların saldırısına uğrayıp ele geçirilen bölge, sırasıyla; Persler, Makedonyalılar, Romalılar, Bizanslılar, Hunlar, Avarlar, Bulgarlar, Sırplar, Türkler ve burada adını vermediğimiz değişik birçok ulus tarafından uzun yıllar boyunca idare edildi. Bölgenin asıl sahibi olan yerli halk ise bu yoğun ve bitmek tükenmez bilmeyen saldırılardan dolayı, kısa süreli dönemler dışında, hep başka milletlerin yönetimi altında yaşamak zorun da kaldı.
Ve şimdi ..
Kendi kültülerini, edindikleri özerk yapıları içinde korumaya ve yüceltmeye uğraşan bu büyük yürekli insanların, ne kadar bizden olduklarının hikayesini izleyeceğiz.
Program ekibimiz Kosova, Bosna – Hersek, Arnavutluk, Makedonya ve Sancak'ta bu sıcak hikayemize, onların hikayesine sizleri konuk etmekten onur duyacağız.
Bu program, acılarıyla yoğrulmuş ve kendini kendi külünden yaratmış, bizlerden sıcak yüzlerini ve misafirperver yaşamlarını esirgemeyen, tüm Balkan coğrafyasının güzel insanlarına armağandır.

TiF YAPIM çalışanları..

http://www.dailymotion.com/user/gezenbilir/video/x8wxsx_balkan-atlasi-jeneryk_shortfilms
 

Etiketler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,176
Mesajlar
1,490,072
Kayıtlı Üye Sayımız
169,529
Kaydolan Son Üyemiz
esarikel

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst