Yeşil Aşkı; CNN TÜRK'ün Yeşil Yayın Kuşağı

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,139

YOL

SEDAT AÇIL
Mesajlar
10,338
Tepkime puanı
423
Yer
İstanbul, Acıbadem
Web
www.sedatacil.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB2FKL
CNN TÜRK, her gün "Yeşil Aşkı" kuşağını ekrana getiriyor.

[attachment=1]


Cumartesi günü Dünya Çevre Günü’nde yapılacak özel programla “Çevreye ne kadar önem veriliyor?” konusuna dikkat çekilecek, Pazartesi gününden itibaren de hafta içi her gün ekrana gelecek üç kuşakla Yeşil Doğa, Yeşil Ev ve Yeşil Ekonomi konuları ele alınacak. Ayrıca Haziran ayında, ünlü çevreci-Ekolojist David De Rothschild’in hazırladığı belgesel ve BBC’nin How Earth Made Us belgeseli de ekrana taşınacak.

YEŞİL AŞKI ÖZEL

Yaz döneminde CNN TÜRK’te 7 Haziran Pazartesi gününden itibaren ekrana gelmeye başlayan "Yeşil Aşkı", hafta içi her gün üç farklı kuşaktan oluşuyor. Güven İslamoğlu, Nefise Karatay ve Cem Seymen gün boyu Yeşil Aşkı’nın peşinden koşuyor.

GÜVEN İSLAMOĞLU İLE “YEŞİL DOĞA”

Güven İslamoğlu ile “Yeşil Doğa” kuşağında, çevre sorunları üzerine yoğunlaşılacak. İslamoğlu, susuzluk, kuraklık, orman yangınları, bio çeşitlilik gibi konuları Anadolu'nun dört bir yanından uzman görüşleri ve halk röportajlarıyla aktarıyor.

NEFİSE KARATAY İLE “YEŞİL EV”

Nefise Karatay’ın sunacağı “Yeşil Ev” kuşağında, organik ve çevreci yaşam ele alınacak. Karatay, organik yiyecekler, kumaşlar, makyaj malzemeleri, evimizde enerji tasarrufu, geri dönüşüm, ekolojik tasarım ve mimari gibi konuları uzmanlarla, tüketicilerle ve üreticilerle konuşacak. Ayrıca, yeşil ev için yapılması gerekenler de ekrana taşınacak.

CEM SEYMEN İLE “YEŞİL EKONOMİ”

Cem Seymen'le “Yeşil Ekonomi”de ise, şirketlerin çevreci politikaları, bu yönde yaptıkları çalışmalar, yatırımlar, sosyal sorumluluk projeleri konuklarla ele alacak.

ECO-TRIP

Haziran ayında ekrana gelecek, Dünyaca ünlü çevreci-Ekolojist David De Rothschild ile “Eco-Trip”, yaşamımızda önemli yer tutan 8 ürünün üretim sürecini takip edecek.

Çikolata, şişe su, cep telefonu, kağıt mendil, ampül, altın yüzük, tshirt nasıl üretiliyor, somon balığı ve pamuk nasıl yetiştiriliyor?
Üretim ve tüketim sürecinin çevreye ne gibi zararları var?
Daha organik, çevreyle uyumlu nasıl bir üretim olmalı?

HOW EARTH MADE US / DÜNYA BİZİ NASIL YARATTI?

CNN TÜRK’te ayrıca, BBC yapımı How Earth Made Us belgeseli de Haziran ayında ekrana taşınacak. Ekolojist David De Rothschild, belgeselde merak edilen sorulara cevap arıyor.

5 bölümlük HOW EARTH MADE US; doğal güçlerin, jeoloji ve iklimin insanlığı ve insanlık tarihini nasıl etkilediğini, ne gibi değişikliklere sebep olduğunu anlatıyor.

İlk dört bölüm, dünyanın dört üstün gücünü; derin dünya (yer altı), su, rüzgar ve ateşin insanlık üzerindeki etkisini araştırırken, son bölüm insanın dünyayı ve doğayı değiştirme çabasını irdeliyor. BBC yapımı belgesel muhteşem görüntülerle göz kamaştırıyor.

Çevre ile ilgili haberleri www.cnnturk.com/yesilaski adresinden takip edebilir, ne kadar çevreci olduğunuzu www.cnnturk.com/test bölümünde hazırlanacak test ile ölçebilirsiniz.

file.ashx.jpg
 

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,337
Mesajlar
1,491,409
Kayıtlı Üye Sayımız
169,693
Kaydolan Son Üyemiz
Jazizza

Çevrimiçi üyeler

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst