Yüksek Ötv, Pahalı Sigorta, Her Yıl Tüv, Deneyimsiz Karavancılar Ve Belediyeler=yasaklar

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,203

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Mesajlar
12,859
Tepkime puanı
3,208
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
IMG_20210708_120913.jpg

Akçakoca'da da kumsala çadır kurmak yasaklanmış.
 

Etiketler


Doğrucu Davut

Gezen yerini değil, önyargısını değiştirir
Mesajlar
1,060
Tepkime puanı
1,450
Yer
Sath-ı vatan 🇹🇷
.
Dostumuz, Oğuz Aral'ın çizgilerini gerçek sanmış olmalı ? 😀


Düzenlemelerin, siz onlara yasaklar da diyeblilrsiniz, çıkmasında sonuçta en önemli etkenin, göz ardı edilemiyecek karavan yoğunluğu olduğunu düşünüyorum. Yoğunluk göreceli bir değer olsa da dar yapılı yerleşimler durumu daha da zorlaştırmakta. Tabii bizde bütün bunları yukarıda dlkkati çekilen etkenler ve sosyal yapı çerçevesinde görmek gerekiyor.
Artık sayılarımız haklı olarak "tek tük" kavramının üzerinde algılanıyor olmalı..

Yoksa durum ağırlıklı olarak Avrupa'da da yoğunluk etkeniyle şekil almış durumda.
Sosyal yapı bir kenara, kalabalık ve yoğun yerleşimli
güney Avrupa'daki park yerlerinin yükseklik sınırlamasını, tenha yapılı Norveç ve İsveç'teki liberal geceleme kuralları ile karşılaştırın.
Artık sayılarımız yukarıda ki örnekte olduğu gibi sadece gülüp geçilemiyecek oranda büyüdü. Hatta bütün karavanlar norm yapıda olsaydı bile her açıdan
bu alt yapı ile temelde çok farklı bir durumla karşılaşmazdık sanırım.
Avrupa'da da koşulsuz bir karavancılık yok.

Yönetimlerin var oluş nedenin yurttaşlarının gereksinimlerine çözüm bulmak olduğunu düşünürsek; yöntem olarak en son başvurulması gereken bu "yasaklar" hem durumun kavranılmış olunamasını hem de kolaycı bir çaresizliği gösteriyor olmalı..

Karavancı yönetimlere yurttaş olduğunu hatırlatmalı. Hani önceden üstünü başını da biraz toplasa, fena olmazdı..😉
 
Son düzenleme:

neroarkan

Kamp II
Mesajlar
333
Tepkime puanı
149
Yaş
43
Yer
Mersin
Yüksek ÖTV ve pahalı sigorta karavan üretimini çekme karavana yönlendiriyor. 750 Kg üstü çekme karavanlara olan her yıl Tüv’de karavan üretiminde 750 Kg altı karavanları öne çıkarıyor.
Bu yanlışların ilk sonucu taşıyabileceǧinin üzerinde yüklenmiş karavanlar trafikte çoǧalıyor.
Ayrıca:
Çekme karavanlar kamp dışı konaklamaya elverişli deǧildirler, park yerlerinde fazla yer kaplar ve daha fazla göze batarlar… Çekme karavanla bir kaç saatliǧine plaja gidilmez.
Karavancılıǧın geliştiǧi ülkelerde çekme karavanlar genellikle kampingte kalmak için üretilirler.

Belediyeler karavancılıǧın ne olduǧunu henüz kavramış deǧiller, yoksa yasaklardan önce karavanların atık sularını nereye boşaltacaǧını düşünürlerdi.Marmaris'te kamuya ait alanlarda karavancıların konaklamalarına izin verilmiyor

Marmaris'te kamuya ait alanlarda karavancıların konaklamalarına izin verilmiyor
Bahsi geçen çekem karavan kaskosu ise allianz yazmaya başlamış.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,444
Mesajlar
1,492,698
Kayıtlı Üye Sayımız
169,791
Kaydolan Son Üyemiz
78Doqan78

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst